Амеро

Північноамериканська об'єднана валюта, також часто вживана назва амеро — пропонована валюта Північноамериканського Союзу (США, Канада і Мексика), яка повинна змінити долар США, канадський долар і мексиканський песо. Концепція Північноамериканського Союзу і амеро аналогічна Європейському Союзу і євро.

Амеро
North American currency union, amero
Проект знака амеро
Держава(и) США, Канада і Мексика
Валютні курси
USD ()
EUR ()
UAH ()
 Амеро у Вікісховищі

Основа і походження

Ідея створення єдиної валюти для трьох найбільших країн Північної Америки — США, Канади та Мексики була запропонована у 1999 році канадським економістом Гербом Ґрабелом. Невдовзі, у вересні 1999 року він написав і видав книжку The Case for the Amero (Аргументи на користь амеро). Того ж року євро перестало бути віртуальною валютою. Інший аналітичний центр інститут Гов також підтримав думку про створення спільної для Північноамериканського Союзу валюти.

Після того як заяви були оприлюднені, центрово-ліві націоналістичні сили Канади висловили свою строгу опозицію до можливого введення будь-якої «союзної» валюти, оскільки вбачали в ній зазіхання американських бізнесменів на канадські обширні природні ресурси і можливості розорення соціальної сфери. 100 тисяч членів Канадської Ради одним із центральних питань їхньої діяльності заявили, що стануть на заваді введенню єдиної валюти.

Ідея вилилась у спільну валюту долара США, мексиканського песо і канадського долара або доларизації Канади та Мексики.

Підтримка

Канада

Одним із аргументів у підтримку амеро є те, що його введення могло б заощадити 3 мільярди через валютні угоди. Ті ж автори вважають, що валовий внутрішній продукт Канади може підвищитися до 33 % протягом 30 років.

Ідею амеро більше підтримали у Квебеку, ніж у решті Канади: там під час голосування у 2001 році близько 50% респондентів висловилися у підтримку спільної валюти.

Мексика

Можливість спільного валютного простору для Мексики, Канади і США також обговорюється в Мексиці. Екс-президент Мексики Вісент Фокс висловив надію на те, що введення амеро прискорить процес інтеграції трьох країн Північноамериканського Союзу.

Див. також

Примітки


    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.