Аналіз мінеральної сировини
Ана́ліз мінера́льної сировини — процес дослідження вихідної сировини та продуктів збагачення з метою визначення їх складу, властивостей, придатності для переробки і використання, оцінки ефективності збагачення як в цілому, так і в окремих технологічних операціях. Кожен аналіз мінеральної сировини виконується за відповідними стандартними методиками.
Розрізняють:
|
Цікаво
Про склад руд при їх випробуванні (плавці) ще в давнину судили, зокрема, по диму. Про це пишиться в праці Георга Агріколи De Re Metallica (1556 р.), :
Так, здебільшого дим блакитний вказує, що руда просякнута мідною блакиттю, жовтий - на присутність в ній аурипігменту, червоний - реальгару, зелений - малахіту, чорний - на присутність чорної гірської смоли, а білий - на присутність білої гірської смоли, зеленувато-білий - її ж з малахітом, а якщо дим жовтий посередині і зелений по краях - сірки.
Література
- Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Донбас, 2004. — Т. 1 : А — К. — 640 с. — ISBN 966-7804-14-3.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.