Англійський пацієнт (фільм)

«Англійський пацієнт» (англ. «The English Patient») — фільм-драма знятий Ентоні Мінгеллою в 1996 році. Картина побудована на основі однойменного роману Майкла Ондатже, за який письменник в 1992 році отримав Букерівську премію. Він також тісно співпрацював з кінокомпанією під час створення фільму і заявив, що він задоволений тим, який вийшов фільм.

Англійський пацієнт
англ. The English Patient
Жанр драма / мелодрама
Режисер Ентоні Мінгелла
Продюсер Соул Заенц
Сценарист Ентоні Мінгелла[1] і Майкл Ондатже
На основі роману Майкла Ондатже «Англійський пацієнт»
У головних
ролях
Ральф Файнс
Жульєт Бінош
Віллем Дефо
Крістін Скотт Томас
Оператор Джон Сіл
Композитор Габрієль Яред
Монтаж Волтер Марч
Художник Stuart Craigd
Кінокомпанія Tiger Moth Productions
Дистриб'ютор Miramax Films
Тривалість 155 хвилин
Мова англійська
німецька
італійська
арабська
угорська
Країна  США
 Велика Британія
Рік 1996
Кошторис $27 млн
Касові збори 232 000 000 $[2]
IMDb ID 0116209
miramax.com/movie/the-english-patient

Прем'єра фільму в США відбулась 6 листопада 1996 року в Лос-Анджелесі, Каліфорнія. Дистриб'ютором фільму виступила компанія Miramax Films. Бюджет картини становив 27 мільйонів доларів, а касові збори по всьому світу — понад 230 мільйонів доларів.

В 1996 році фільм був висунутий на отримання премії Американської кіноакадемії в 12 номінаціях і отримав премії в 9 із них, в тому числі нагороду за «Найкращий фільм». Також фільм був удостоєний двох премій «Золотий глобус» та шести премій Британської академії кіно і телебачення.

Сюжет

Над Сахарою летить біплан. У його кабіні двоє: на передньому сидінні молода жінка в шовковій хустці, за штурвалом — чоловік. Несподівано літак збивають з землі солдати, одягнені в німецьку форму (стає зрозуміло, що дія відбувається в період Другої світової війни). Підбитий літак стрімко падає, пілот намагається вивести його з крутого піке, але невдало — літак врізається в землю в декількох милях від того місця, де був підбитий, вибухає і горить.

Туареги знаходять уламки літака і пасажирів. Чоловік ще живий. Його загортають в тканину і везуть через пустелю до місцевого лікаря, який рятує йому життя. Хоча пілот вижив, але він тепер мало схожий на людину. Це шматок обгорілої, покритої шрамами плоті. Життя ще тримається в ньому, але його згасання очевидне. Пілот не пам'ятає нічого, навіть свого імені. Для оточення він просто «англійський пацієнт».

Після переправлення в Європу, в Італію, англійський пацієнт виявляється під опікою молодої медсестри, Ханни. Тривають останні дні війни. Італія повсюдно звільняється союзними американськими і англійськими військами.

Усвідомлюючи неминучість смерті свого підопічного, Ханна вирішує не рухатися за санітарним поїздом, а залишитися з пацієнтом удвох в невеликому спорожнілому італійському монастирі, щоб дочекатися кінця.

Несподівано третім компаньйоном вмираючого і його доглядальниці стає загадковий канадець з знівеченими руками на прізвище Караваджо. Караваджо шукає людину, через яку йому довелося перенести тортури нацистів, людину, яка видала агентурну мережу, учасником якої був Караваджо, і її учасників німцям.

На тлі розкішного весняного пробудження природи Італії протікають останні дні англійського пацієнта, який воскресає в своїй свідомості події, що передували фатальному обстрілу літака. Вмираючий розповідає Ханні історію його прекрасної любові до заміжньої жінки, трагічно пересічну з історією провалу антифашистської агентурної мережі в Північній Африці.

У ролях

Повний список акторів, які знімались у фільмі, див. на IMDb.com(англ.)
АкторРоль
Ральф Файнсграф Ласло де Алмаши
Жульєт БіношХанна
Крістін Скотт ТомасКетрін Кліфтон
Віллем ДефоДевід Караваджо
Невін Ендрюслейтенант Кіп Сінх
Колін ФертДжефрі Кліфтон
Кевін Вотлісержант Гарді
Юрген Прохновмайор Мюллер
Джуліан ВедгемМедокс
Реймонд КултгардРуперт Дуглас
Ніно КастельнуовоД'Агостіно

Нагороди та номінації

Нижче перелічені основні нагороди та номінації. Повний список див. на IMDb.com(англ.)

Нагороди

Номінації

  • Премія «Оскар»
  • Премія «Золотий глобус»
  • Премія BAFTA
    • 1997 — Премія Девіда Ліна за режисуру
    • 1997 — Найкращий дизайн костюмів (Енн Рот)
    • 1997 — Найкращий грим (Фабріціо Сфорза, Найджел Бут)
    • 1997 — Найкраща чоловіча роль (Рейф Файнс)
    • 1997 — Найкраща жіноча роль (Крістін Скот Томас)
    • 1997 — Найкращий художній дизайн (Стюарт Крейг)
    • 1997 — Найкращий звук (Волтер Мерч, Марк Бергер, Пет Джексон, Девід Паркер, Крістофер Ньюман, Іван Шеррок)
  • Європейський кіноприз
    • 1997 — Найкращий фільм
  • Премія «Сезар»
    • 1998 — Найкращий фільм на іноземній мові

Примітки

Посилання

Фільм у базах та на кіно-порталах:
Рецензії на фільм:
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.