Ангіогенез

Ангіогенез — процес утворення нових кровоносних судин в органі або тканині. За нормою, в організмі процеси ангіогенезу протікають з помірною інтенсивністю і активізуються тільки при регенерації пошкоджених тканин, каналізації тромбів, ліквідації вогнищ запалення, появі рубця і тому подібних процесах відновлення, а також при зростанні і розвитку організму.

Процес ангіогенезу після васкулогенезу

У пухлинних ж тканинах, особливо в тканинах злоякісних пухлин, ангіогенез протікає постійно і дуже інтенсивно. Це, мабуть, є однією з причин швидкого зростання злоякісних пухлин, оскільки вони дуже добре забезпечуються кров'ю і отримують набагато більше поживних речовин на одиницю маси пухлини в порівнянні з нормальною тканиною, обкрадаючи тим самим здорові тканини організму. Крім того, посилений ангіогенез в пухлині є одним з механізмів її швидкого метастазування, так як пухлинні клітини мають властивість створювати метастази по ходу кровоносних судин (уздовж стінок) або розносяться по всьому організму з током крові.

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.