Андаманські острови

Андама́нські острови́ — група островів (понад 200) між Бенгальською затокою та Андаманським морем. Належать Індії. Площа 6 500 км², населення 19 тис. чол. (1951). Утворені з вапняків та глин третинного часу. Поверхня гориста, дуже розчленована, є діючі вулкани. На східному узбережжі зручні бухти. Поширені тропічні ліси. На Андаманських островах культивують кокосову пальму, рис. Головне місто Порт-Блер.

Андаманські острови
12°30′00″ пн. ш. 92°45′00″ сх. д.
Кількість островів572
Загальна площа6408 км²
Найвища точка732 м
Населення (2011 рік)343 125 осіб
Густота населення53,546 осіб/км²
КраїнаІндія
РегіонАндаманські і Нікобарські острови

Андаманські острови
 Андаманські острови у Вікісховищі

Загальні відомості

Андаманські острови архіпелаг в Індійському океані між Індією і М'янмою. Є частиною індійської союзної території Андаманські і Нікобарські острови і складається з 204 островів. Загальна площа островів становить 4120 км², а їх населення 250 тисяч чоловік, з яких сьогодні лише 500 корінні жителі.

Географія

З півночі на південь:

 1. Північний Андаман (англ. North Andaman Island)
 2. Інтерв'ю (англ. Interview Island)
 3. Середній Андаман (англ. Middle Andaman Island)
 4. Лонг-Айленд (англ. Long Island)
 5. Баратанг (англ. Baratang Island)
 6. Південний Андаман (англ. South Andaman Island)
 7. Ратленд (англ. Rutland Island)
 • Малий Андаман (Little Andaman)
 • Архіпелаг Річчі (Ritchie's Archipelago)
 • Східні вулканічні острови (East Volcano Islands)
 • Сентінельські острови (Sentinel Islands)

Населення

До тубільних мешканців Андаманських островів належать Онге (100 чоловік), Джарава (300 чоловік), сентінельці (100 чоловік), а також близько 40 жителів Великих Андаманів. Всіх їх об'єднує мовна, культурна і етнічна спорідненість. Вони займаються збиральництвом і полюванням і належать до так званих негритосів — найстародавніших верств населення Південної Азії. Генетичні дослідження показують, що вони заселили острови між 70000 і 30000 років тому, в ході ранніх міграцій людей з Африки, і впродовж всього цього часу залишалися ізольованими на островах. Більшість тубільних мешканців стали жертвами колонізації і використання островів як каторжного табору.

Сьогодні основне населення островів складають іммігранти з Індії. Унаслідок землетрусу в Індійському океані в 2004 році і цунамі, що утворився після нього, за офіційними даними на островах загинуло близько 5 тисяч чоловік.

Мови андаманських тубільців, так звані андаманські мови, утворюють власну невелику мовну сім'ю, що є найдавнішою мовною сім'єю Південної Азії і не споріднену жодній іншій мовній сім'ї.

Корінні народи

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.