Андреа дель Сарто

Андре́а Дель Са́рто (Вануччі Франческо) (16 липня 1486(14860716), Флоренція, Флорентійська республіка 29 вересня 1530, Флоренція, Флорентійська республіка) італійський художник епохи Відродження, представник флорентійської школи Високого Відродження, один з портретистів свого часу. Ним створені монументальні, величні вівтарні картини («Мадонна з гарпіями», 1517), фрескові цикли у флорентійських монастирях.

Андреа дель Сарто
Andrea del Sarto
Автопортрет
При народженні Andrea d'Agnolo di Francesco di Luca di Paolo del Migliore
Народження 16 липня 1486(1486-07-16)
Флоренція, Флорентійська республіка (нині Італія)
Смерть 29 вересня 1530(1530-09-29) (44 роки)
  Флоренція, Флорентійська республіка (нині Італія)
(чума)
Поховання
Basilica of the Annunciation of Maryd : 
Країна  Флорентійська республіка
Жанр живопис
Навчання П'єро ді Козімо
Діяльність художник, рисувальник
Напрямок живопис
Вплив Леонардо да Вінчі, Фра Бартоломео, Мікеланджело
Вчитель П'єро ді Козімо і Raffaellino del Garbod
Відомі учні Якопо Понтормо
Твори «Мадонна з гарпіями» (1517)
У шлюбі з Lucrezia del Feded

 Андреа дель Сарто у Вікісховищі

Життєпис

Народився у місті Флоренція. Навчався у художника П'єро ді Козімо. Але значно більший вплив на становлення художньої манери Андреа дель Сарто мали твори Леонардо да Вінчі, Фра Бартоломео, Мікеланджело. На запрошення короля Франції Франциска I у 1518—1519 рр. працював у Парижі.

Помер на 45 році життя у Флоренції.

Творчість

Палітра Андреа дель Сарто відрізнялась соковитістю і приємними кольоровими переходами. В релігійних образах є надзвичайна орієнтація на уславлені і занадто ідеалізовані типи мадон, жінок-святих, маленького Христа та Івана Хрестителя. Вивчення композиції Мікеланджело в тондо «Свята Родина» кепсько вплинуло на картини дель Сарто, бо персонажі дель Сарто втратили героїчний характер, а картини свідчать про втрату індивідуальності художником. Сарто став одним з малосамостійних послідовників Мікеланджело та народження маньєристів Флоренції. Фреска дель Сарто «Таємна вечеря» свідчить про добре вивчення подібної композиції Леонардо в Мілані, але втратила драматизм і психологічну напруженість персонажів Леонардо.

Самостійнішим він залишився у своїх портретах, де пропадала орієнтація на чужі зразки і авторитети.

Країни світу, де зберігають твори дель Сарто

  • Іспанія
  • Італія
  • Німеччина
  • Росія

Галерея

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.