Андріанцімітовіамініандріана

Андріанцімітовіамініандріана (*д/н 1730) — 1-й мпанзака (володар) держави Імерина-Аварадрано у 17101730 роках. Повне ім'я Андріанцімітовіамініандріана Андріандразака.

Андріанцімітовіамініандріана
Народився 17 століття
Помер 1730
Амбогіманга, Антананаріву, Мадагаскар
Країна  Мадагаскар
Діяльність суверен
Батько Андріамасінавалуна

Життєпис

Син Андріамасінавалуни, мпанзаки Імерини, від Ратомпоіндраоандріани. Замолоду призначений намісником важливого міста Амбогіманги. Став фактично самостійним володарем після того, як напочатку 1700-х років його зведений брат Андріантомпунімерина І захопив Андріамасінавалуну, якого утримував в почесному полоні протягмо 7 років.

Остаточно став незалежним після смерті батька у 1710 році, отримавши відповідно до заповіту також східну область Аварадрано. Прийняв відповідний титул. Невдовзі почав війну із своїми братами за право одноосібно панувати в Імерині. Спочатку підступом атакував Адріанматронавалувалунімеріну, захопивши його столицю Амбогітрабібу. За цим створив мережу захисних споруд навколо своєї столиці Амбогіманги, разом з тим суттєво її розширивши.

Для захисту столиці від пожеже видав закон, яким накладався штраф на власника будинку, пожежа якого знищувало сусіднє майно, а мешканці сусідніх зі столицею сел поивинні були надати додаткову данинну, якщо в них виникала пожежа.

Він призначив конкретні райони, де воду можна брати для використання в обрядах монаршого обрізання. Затвердив 3 церемоніальні способи проголошення священної та обов'язкової присяги: мівелі-рано (удари палицею по поверхні водойми), мілефон'омбі (враження списом теляти) та місотро-вокака (питна вода, змішана з попелом, взятим з царської могили).

Водночас продовжив практику батька, надавши володінням названим синам: Андріантоарані — Аласору, Раціманджаку — Аносіаріво, Андріампаліманану — Цирангайну. Ракотомаво після смерті батька повинен був успадкувати основні землі зі столицею Амбогімангою, що й сталося близько 1730 року.

Родина

Одружився з Рампампанамонітані. Подружжя не мало власних дітей, що змусило усиновити 8 дочок і 5 синів своїх сестер Рангорінімерини та Рангоріманани.

Джерела

  • Labourdette, Jean-Paul; Auzias, Dominique (2011). Madagascar. Paris: Petit Futé. ISBN 978-2-7469-4029-1
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.