Анна Шпилевська

Ганна Георгіївна Коновалова (відома під літературним псевдонімом Анна Шпилевська, дівоче прізвище Шпилевська, народилася 14 червня 1990(19900614) у місті Рівне) — українська письменниця, етномузиколог, журналіст. Лавреатка літературної премії імені Михайла Дубова.

Анна Шпилевська
Народилася 14 червня 1990(1990-06-14) (31 рік)
Рівне, Українська РСР, СРСР
Країна  Україна
Діяльність письменниця, журналістка, музичний етнограф
Нагороди

Життєпис

Середню освіту здобула у Рівненському НВК школі — ліцеї № 2.

У 2009 закінчила Рівненське музичне училище РДГУ за спеціальністю Теорія музики.

У 2014 здобула степінь «Магістр» за спеціальністю — «Етномузикознавство» у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка.

Проходила практику у газеті «Львівська пошта», а також на Львівському радіо. Була солісткою дівич етно-гурту Трояка Ружа.[1]

Закінчивши музичну академію, працювала у Львівській державній хоровій школі «Дударик» як викладач музично-теоретичних дисциплін, а також у Львівській філармонії, де займала посаду музичного журналіста.

Одружившись, Анна із чоловіком поїхали у Кишинів, де письменниця працювала у журналах «Instyle» та «Sanatate». Згодом поїхала до Польщі.

Активно концертує, читаючи вірші та презентуючи книгу «Лірник».

Захоплюється музикою, літературою, етнографією, фешн.

Творчість

Друкувала музично-критичні статті у рівненському журналі «Мистецькі грані», друкувалась у альманахах «Погорина», «Наше коло», львівському журналі «Колєжанка», мала свої рубрики на одному із розважальних блогів Львова.

Відвідувала літературне об'єднання «Поетарх» при ПДМ (м. Рівне).

Друкувалась у альманахах «Погорина», «Наше коло», львівському журналі «Колєжанка».

Книги:

Книга «Симфонія хаосу» вийшла у вересні 2013-го року за кошти гранту голови Рівненської облдержадміністрації та голови обласної ради.[2] Книга містить повість, кілька віршів, декілька невеликих оповідань-замальовок, міні-есеї, нотатки про життя та гуцульську містерію із використанням діалекту мешканців Карпат. У книзі використані мотиви старих легенд та сучасні реалії буття з їх непростими моральними проблемами.[3] Книга перемогла у конкурсі «Найкраща книга Рівненщини» за 2014 рік у категорії «Літературний дебют».

Гуцульський роман «Лірник» вийшов друком у 2016 році за сприяння видавництва «Писаний камінь» (м. Косів). Коректуру і редакцію книги робила письменниця Тала Владмирова[4][5].[6][7]

Збірка поезій «Сонячні глісандо» вийшли друком 2019 року в Луцьку за сприяння видавництва «Терен», ISBN 978-617-7680-32-0. У книзі вміщені також кілька віршів-спроб авторки перекладу польською мовою[8].

Відзнаки

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.