Араукана (порода курей)

Араукана (англ. Araucana) — декоративно-яєчна порода курей.

Араукана
Батьківський таксон гібрида, породи, сорту Ameraucanad
Країна походження  Чилі
 Араукана у Вікісховищі
Півень карликової араукани
Араукани на вигулі

Історія

Досить стародавня порода курей родом з Південної Америки. Названа на честь однойменного племені індіанців, що проживали на передгір'ях Анд. Індіанці використовували бійцівські якості півнів, влаштовуючи півнячі бої. Вважалося, що в півнячих боях хвіст тільки заважає, тому при селекції відбирали тільки безхвості особини. Одна з перших згадок про курей, які несуть блакитні яйця, відноситься до 1526 року.

Хоча це стародавня порода, вона стала відома широкому загалу тільки в 1926 році на Всесвітній науковій асоціації птахівників в Європі. Деякі заводчики з різних країн проявили інтерес до екзотичних курей з незвичайним забарвленням яєць і стали працювати над їх розведенням і поліпшенням. Тому порода араукана має не один стандарт[1].

До кінця XIX століття араукани були завезені на європейський континент моряками[2].

Особливості породи

Кури мають спокійну вдачу. Пучки пір'я на голові ростуть з вушних раковин в різні боки. Існують варіації з пір'яними пучками й бородою, без пір'яних пучків з бородою і бакенбардами. Повна відсутність хвоста у породи німецької селекції (відсутній куприк), у порід американської та англійської селекції хвіст присутній.

Головна особливість птахів цієї породи — вони несуть блакитні або зелені яйця, і це домінантна ознака. Забарвлення оперення чорна, чорно-червоне, пшеничне, біла, золотиста. Ця порода має 4 пальці. У 1975 році в США виведена карликова форма арауканів, а в 1984 вона була включена в стандарт.

Яйце араукани у порівнянні з яйцями курей інших порід

Продуктивність

Жива маса півня становить приблизно 2 кг, курки — 1,4–1,6 кг. Яйценосність 180 яєць на рік із зеленкувато-блакитною шкаралупкою, маса яйця 50 г. Кури схильні до насиджування.

Література

  • Hans-Joachim Schille: Lexikon der Hühner. Komet-Verlag, ISBN 3-89836-447-X

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.