Ареопаг

Ареопа́г (грец. Ἄρειος πάγος пагорб Ареса) — верховний судовий і урядовий контролюючий орган Стародавніх Афін. Спершу Ареопаг — рада знаті, згодом Ареопаг складався з службових осіб архонтів, його довічних членів. Особливо зросла роль Ареопагу в період перед реформою Солона.

Ареопаг
Держава  Греція і Стародавні Афіни
Категорія краєвидів елемента d, d, d і d
 Ареопаг у Вікісховищі

Назва походить від кам'янистого пагорбу Ареса, що знаходився недалеко від Парфенону і де проходили засідання архонтів. За легендою вперше на цьому місці Посейдон звернувся до суду з 12 олімпійських богів звинувативши Ареса у вбивстві свого сина Галлірофія.

Ареопаг контролював дії службових осіб і всіх держ. органів, застосовуючи право вето, здійснював нагляд за додержанням законів, культів і звичаїв, а також за вихованням; розглядав кримінальні справи. В разі загрози державній безпеці Ареопаг ставав надзвичайним органом з усією повнотою влади. З перемогою демократії реформою Ефіальта (462 до н. е.) Ареопаг був позбавлений політичних прав і залишився в основному як судовий орган.

Література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.