Арештантські городи

Арешта́нтські горо́ди — місцевість в Києві, розташовувалась біля малої річки Скоморох (нині в колекторі), між сучасними Старовокзальною вулицею, залізницею, Повітрофлотським шляхопроводом та проспектом Перемоги.

Арештантські городи
Загальна інформація
50°26′48″ пн. ш. 30°29′11″ сх. д.
Країна  Україна
Адмінодиниця Київ
Транспорт
Зовнішні посилання:
У проєкті OpenStreetMap 421866 ·R (Київ)
Карта
Арештантські городи
Арештантські городи (Київ)

Назва «Арештантські городи» виникла у 2-й половині XIX століття, коли цю, доти незаселену, територію передали у відання Лук’янівської в’язниці для влаштування підсобного городнього господарства. Арештантські городи були городами у дійсному сенсі: на них працювали в'язні. Цей захід допомагав вирішити одразу дві проблеми: покращити харчування ув'язнених та зайняти їх працею[1].

На початку ХХ століття городи було ліквідовано, а на їх місці 1908 року прокладено продовження Жилянської вулиці, вулиці Новокиївську та Митну (нині не існує), провулки Дяківський, Клейгельсівський, Драгомирівський та Маріїнський проїзд (тепер не існують) та зведено забудову.

На одній із її вулиць (Скомороському провулку, 7) була Галицька синагога, котра належала Галицькій єврейській громаді. Провулок утворився на початку XX століття під час розпланування місцевості, коли її перевели із власності Лук'янівської тюрми. У 1960-х роках провулок поглинула заводська територія (завод «Транссигнал», колишні Головні електричні майстерні) і його не стало.

Стару забудову та більшість вулиць поступово ліквідовано у 1960–70-ті роки.

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.