Арське городище

А́рське городи́ще археологічна пам'ятка XIIIXVI століть на території Татарстану.

Городище знаходиться на правому березі річки Казанка біля міста Арська. Площа городища становить близько 24 км². Поселення укріплене валом та ровом. Культурний шар повністю зруйнований сучасною забудовою. При розвіданих дослідженнях знайдені фрагменти фіно-угорського ліпного та булгарського гончарного посуду. В російських літописах з XIII століття городище згадується як місто Арськ. На період взяття військами Івана Грозного поселення було добре укріпленим місто з баштами і бійницями, в якому переховувалось до 15 тисяч осіб.

В удмуртській історіографії широко розповсюджена думка про поселення як про племінний центр арської групи удмуртів, резиденція ексея — царя.

Джерела

  • Удмуртская республика: Энциклопедия / Гл. ред. В. В. Туганаев. — Ижевск: Удмуртия, 2000. — 800 с. — 20000 экз. — ISBN 5-7659-0732-6
  • Археологическая карта Татарской АССР. Предкамье. М., 1981
  • Шутова Н. И. К вопросу о расселении аров в конце 1%го — начале 2-го тысячелетия н.э.//Проблемы изучения древней истории Удмуртии. Ижевск, 1987
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.