Атаманенко Борис Анатолійович

Атаманенко Борис Анатолійович (3 січня 1956) — професор Національного університету «Львівська політехніка», академік Академії технологічних та інженерних наук України, захистив дисертацію «Оптичні та структурні властивості нітриду сполук перехідних металів і вуглецю, витягнутих лазерних методів» для отримання докторського ступеня.

Атаманенко Борис Анатолійович
Народився 3 січня 1956(1956-01-03) (65 років)
с. Плоска, Рівненської області
Національність українець
Alma mater Фізичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Заклад Національний університет «Львівська політехніка»
Звання професор
Ступінь доктор наук
Відомий завдяки: очолює Державну космічну академію України

Професійна діяльність

Закінчив фізичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

До 1994 р. — працював у Національній академії наук України

З 1995 р. — 1-й заступник виконавчого директора; директор Департаменту міжнародного співробітництва та європейської інтеграції.

З 2004 р. — Член-корпорації АІНУ(Академія інженерних наук України).

З 2005 р. — Почесний професор НУ «Львівська політехніка».

До 2008 р. — в підпорядкуванні Національного космічного агентства України виступив як співзасновник міжурядової організації «УНТЦ» (Науково-технологічний Центр України), створеної урядами США, Україна, ЄС і Канади з метою сприяння конверсії в ракетно-космічній галузі України, Узбекистану, Азербайджану, Грузії та Молдови.

2008 р. — директор з міжнародних відносин на українському космічному агентстві

Професійні досягнення

Брав участь у розробці міжнародних угод про співробітництво в галузі дослідження і мирного використання космічного простору між Україною та Європейським космічним агентством, США, Республіки Корея, Індії, Перу, Алжиру, Саудівської Аравії, держав СНД (Російської Федерації, Білорусі, Азербайджан), Китай, Республіка Судан.

Експерт у галузі дотримання міжнародних зобов'язань України в РКРТ з розробки ракет-носіїв (Циклон-4), супутників дистанційного зондування Землі (СІЧ космічних апаратів), наземної інфраструктури обладнання (в рамках міжнародного GPS супутникової навігації проектів, ГЛОНАСС, Galileo), а також на навчання студентів для космічної галузі.

Урядовий експерт Україна в ООН по прозорості і заходів довіри в космічній діяльності, а також на Гаазького кодексу поведінки щодо запобігання розповсюдження балістичних ракет.

Патенти

  • Спосіб виготовлення нанокристалічного надпровідного матеріалу.
  • Спосіб створення переходу джозефсона.
  • Металеві монокристали з високою температурою надпровідного переходу.

Посилання

Стаття про дані патенту про «Спосіб обробки вісмутового надпровідного матеріалу»
Стаття про наукову діяльність
Довідкова інформація про Атаманенко Борис

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.