БМПТ «Азовець»

БМПТ «Азовець» — дослідна українська бойова машина підтримки танків, яка позиціюється як танк для ведення бою у міській місцевості. Його унікальність полягає в тому, що БМПТ — перша у своєму роді машина, котра здатна протистояти більшості відомого протитанкового озброєння.

БМПТ Азовець
Тип БМПТ
Схема: класична
Історія використання
На озброєнні з 2015
Оператори  Україна
Історія виробництва
Розробник М. Степанов
Виробник  Україна
Виготовлення з 2015
Виготовлена
кількість
1
Характеристики
Обслуга 4

Темп вогню 3000 п/хв.

Броня комбінована багатошарова
Динамічний захист: 500 елементів «Дуплет»
Головне
озброєння
2-х авіаційні гармати ГШ-23

Маса БМПТ становить близько 41 тонни, що дає вагомі переваги у порівнянні з важчими попередніми моделями (Т-64БВ важить 42,4 тонни, а Т-64БМ «Булат» — 44). БМПТ «Азовець» здатний розвивати швидкість до 65 км/год. По периметру корпусу бойової машини вмонтовані оглядові камери. Фари, розміщені на корпусі БМПТ — поворотні.

Екіпаж бойової машини складається з 4 осіб: командира, двох операторів-стрільців та водія-механіка.

Історія створення

Бойова машина розроблена М. Степановим (колишнім заступником директора заводу ім. Малишева) та його сином, котрі очолюють інженерну групу «Азов», на базі танку Т-64 у 2015 році. Перші випробування бойової машини підтримки танків відбулися у березні 2016-го року[1].

БМПТ «Азовець» створений на тренувально-мобілізаційній базі полку «Азов», що знаходиться на території київського заводу ЗАТ «АТЕК» (колишнього заводу «Червоний екскаватор»).

Презентація бойової машини відбулася 28 листопада 2015 року, на ній були присутніми представники ЗМІ, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, а також перший командир полку «Азов» Андрій Білецький[2].

Озброєння

Бойова машина має на озброєнні 2 двоствольнi 23-мм авіаційні гармати ГШ-23, кулемети ПКТ, пускові установки із протитанковими ракетами «Стугна» та «Корсар». Модулі керуються окремо один від одного.

Обидва бойові модулі мають кут огляду 180 градусів, що дозволяє операторам-стрільцям цілковито контролювати ситуацію під час бою.

Джерела

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.