Багобо
"Багобо" — гірський народ, що проживає на Філіппінських островах. Об'єднують з племнем гіанга в одну групу. Прабатьківщина — схили вулкана Апо.
Територія проживання, спорідненість і чисельність
Багобо проживають в центральних та південно-західних частинах о. Мінданао. З родом гіанга багобо об'єднуються в групу багобо-гіанга. Чисельність цього народу становить 43 тис. мешканців.
Раса і мова
Баогобо належить до південноазійської раси. Розмовляє мовою багобо, а також на діалектах багобо, гіанга та обо. Окрім того, використовує у спілкуванні тагальську мову.
Господарство
Займаються землеробством (вирощують картоплю камотес, рис), тваринництвом, рибальством, збиральництвом. Розвинене ткацтво, гончарство, плетіння та металообробка. Розвинена торгівля: продають продутки сільського господарства та ремесла. Житло у них однокамерне, вони роблять його з дерева. Дах у такому будиночку — односхилий. До арсеналу зброї входять лук та стріли, ножі, які мають форму півмісяця, дерев'яні щити.
Соціальні відносини
Колись у багобо було рабство, а також жертвоприношення. У них були вожді. Місце проживання вождя слугувало для різних церемоній. Сім'ї у багобо малі, нелокальні, білокальні а також білітеральні. Збереглася така традиція, як викуп за наречену. Народ багобо має перекази, міфи та епос.
Джерела
- Народы мира: историко-этнографический справочник/Гл. ред. Ю. В. Бромлей. Ред коллегия: С. А. Арутюнов, С. И. Брук, Т. А. Жданко и др.—М.:Сов:энциклопедия, 1988.—624 с.: ил., 6 л. цв. карт.
- Велика сучасна енциклопедія. У 10 т. Т. 1. А—Б / уклад. А. С. Івченко. — Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2012.— 352 с. : іл. + мапи.