Базельський мир

Угода з Пруссією

Зважаючи на загрозливу позицію, яку зайняли Росія та Австрія, що уклали між собою 5 січня 1795 року угоду, за якою Пруссія виключалась з поділу Польщі, прусський король вийшов з коаліції, створеної проти Французької республіки, й не тільки сам відмовився від війни з останньою, але й оголосив, що бере під своє покровительство всі ті німецькі держави, які упродовж трьох місяців, за його прикладом, відмовляться від війни з Францією. Своїми зарейнськими володіннями він поступався переможній Французькій республіці (до укладення миру з державами, що воюють). Нарешті, особливим таємним пунктом було передбачено, що Пруссія, у випадку якщо лівий берег Рейну лишився б за загальною мирною угодою за Францією, отримала б відповідну компенсацію.

28 серпня ландграф Гессен-Кассельський також уклав у Базелі особливу угоду із Французькою республікою.

Угода з Іспанією

Угода Іспанії з Францією у Базелі від 22 липня не мала для першої невигідних наслідків, окрім поступки своєю частиною острова Сан-Домінго. Угода послужила першим кроком на шляху подальшого союзу цих двох країн.

Література

  • С. О. Маковський. Базельський мир 1795 // Українська дипломатична енциклопедія: У 2-х т./Редкол.:Л. В. Губерський (голова) та ін. — К: Знання України, 2004 — Т.1 — 760с. ISBN 966-316-039-X
  • Вівено (Vivenot), «Herzog AJbrecht von Sachsen-Teschen als Reichs FeldmarschalL Ein Beitrag zur Geschichte des Reichsverfalls und des Baseler Friedens» (2 т., Відень, 1864-66 гг.). (нім.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.