Байдашніков Олександр Олексійович

Олександр Олексійович Байдашніков (нар. 29 червня 1950(19500629)) — український зоолог, малаколог, фахівець з наземних молюсків, кандидат біологічних наук (1985). Автор близько 50 наукових праць, зокрема брав участь у створенні Червоної книги України (1994 і 2009). Описав два нових для науки види наземних равликів з України.

Олександр Олексійович Байдашніков
Народився 29 червня 1950(1950-06-29) (71 рік)
Місце проживання Київ
Країна  Україна
Діяльність зоолог
Alma mater Київський педагогічний інститут
Галузь зоологія, малакологія
Заклад Інститут зоології імені І. І. Шмальгаузена НАН України, Національний науково-природничий музей НАН України
Ступінь кандидат біологічних наук
Науковий керівник І. М. Ліхарев, В. І. Монченко
Систематик живої природи
Дослідник, який окреслив низку зоологічних таксонів. Назви цих таксонів для вказівки авторства супроводжують позначенням «Baidashnikov».

Життєпис

1977 року закінчив Київський педагогічний інститут. Ще під час навчання у 1976 році влаштувався на роботу лаборантом у Інститут зоології АН УРСР, де працював під керівництвом відомого зоолога В. І. Монченка. Згодом був направлений останнім у цільову аспірантуру в Зоологічний інститут АН СРСР (Ленінград), де навчався протягом 1981—1984 років під керівництвом відомого радянського малаколога І. М. Ліхарева. 1985 року захистив кандидатську дисертацію на тему «Наземные моллюски Закарпатской области». З 1984 року продовжив працювати у очолюваному В. І. Монченком відділі фауни та систематики безхребетних Інституту зоології АН УРСР, до виходу на пенсію у 2015 році. Згодом повернувся до наукової роботи у відділі зоології (Зоологічний музей) Національного науково-природничого музею НАН України.[1][2]

Найважливіші наукові праці

Описані види

Вшанування

1992 року, за матеріалами зібраними О. О. Байдашніковим у Карпатах, було описано новий для науки рід дрібних амфібіотичних равликів, типовий вид якого назвали на честь Олександра Олексійовича: Terrestribythinella baidashnikovi Sitnikova, Starobogatov & Anistratenko, 1992.

Примітки

Посилання та джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.