Бакеу (повіт)

Бакеу (рум. Bacău) — повіт на сході Румунії, в Румунській Молдові. Площа 6621 км². Населення 706,6 тис. осіб (2002). Адміністративний центр — м. Бакеу.

Бакеу
  румунський повіт  


Bacău

Герб
Центр Бакеу
Країна  Румунія[1]
Іст. регіон Молдова
Номерний знак BC
Офіційна мова Румунська
Населення (2002)
 - повне 706 623
Площа
 - повна 6 621 км² км²
Часовий пояс GMT+2
Президент Claudiu Octavian Şerban
Вебсайт prefecturabacau.ro
Код ISO 3166-2 RO-BC
Повіт Бакеу на мапі Румунії
Повіт Бакеу на мапі Румунії
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Бакеу

Географія

Західні райони Бакеу розташовані у Східних Карпатах (гори Чахлеу висота до 1907 м, Стинішоара, Таркеу і ін.); східні райони — в межах плато Берладь; між ними — смуга предгірь, що покриваються горбами. Річки належать басейну Дунаю (Сірет з притоками Бистриця, Тротуш і ін.). Переважають гірсько-лісові і (на сході) степові ландшафти.

Герб жудецю Бакеу до березня 2008 р.

Міста

Господарство

У склад Бакеу входить південна половина Західно-Молдовського промислового району. Видобування нафти в районі Мойнешті і бурого вугілля в басейні Коменешті, кам'яні солі і гіпсу поблизу Тирґу-Окна. ТЕС в Борзешть, Бакеу, Коменешті, Дерменешті, ГЕС на долишній Бистриці. Головні галузі оброблювальної промисловості: нафтопереробка (Дерменешті, Онешті), нафтохімія (Онешті), деревообробка (Коменешті, Аґеш і ін.), целюлозно-паперова (Бакеу), текстильна (Бухуши, Бакеу), харчова промисловість. Є підприємства швейної, шкіряно-взуттєвої, хімічної промисловості і машинобудування. У сільському господарстві переважає тваринництво (велика рогата худоба, вівці); у долині Серета посіви цукрового буряка, овочівництво; на Молдовській височині посіви кукурудзи, соняшнику.

Курорт на мінеральних водах Беїлє-Сленік.

Нямц
Харгіта Васлуй
Ковасна Вранча
  1. archINFORM — 1994.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.