Бандикут довгоносий

Бандикут довгоносий[1] (Perameles nasuta) вид сумчастих із родини бандикутових (Peramelidae).

Бандикут довгоносий
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Сумчасті (Marsupialia)
Ряд: Бандикутоподібні (Peramelemorphia)
Родина: Бандикутові (Peramelidae)
Підродина: Peramelinae
Рід: Бандикут (Perameles)
Вид:
P. nasuta
Біноміальна назва
Perameles nasuta
Geoffroy, 1804

Таксономія

Раніше цей вид включав P. pallescens[2].

Морфологічна характеристика

Волосяний покрив від червонувато-коричневого до пісочного кольору зверху й від білого до кремового кольору знизу. Мордочка витягнута. Верхня губа велика і трохи розщеплена. Середня загальна довжина 50.8 см, зокрема довжина хвоста 15.24 см. Є статевий диморфізм: середня маса самців становить 897, а середня вага самиць — 706 грамів[3].

Ареал

Проживає на східному узбережжі Австралії (Вікторія, Новий Південний Уельс, Квінсленд); висота проживання від 0 до 1400 метрів[4].

Цей вид проживає в різних місцях проживання, включаючи приміські сади в містах. Переважне середовище проживання — це пустищні й лісові ділянки поблизу відкритих трав'янистих місць годування[4].

Спосіб життя

Це нічна солітарна тварина, яка проводить день у гнізді. Нічні години проводить у пошуках безхребетних (найбільша частина раціону), дрібних хребетних, коріння рослин і гриби. Бандикут довгоносий є здобиччю для широкого кола як місцевих, так і чужорідних хижаків (Felis catus, Canis lupus familiaris, Vulpes vulpes, Canis lupus dingo, різноманітні місцеві змії…). Самиці можуть народжувати до п'яти дитинчат (зазвичай 2 або 3) і можуть приносити виводки швидко поспіль[3][4].

Загрози й охорона

Загрози: тривалі сільськогосподарські вирубки, вирубки, спалювання місць проживання та хижацтво псів, котів і лисиць[4].

Вид присутній у кількох заповідних територіях. Існує нагальна потреба в підтримці середовища проживання для всіх видів[4].

Примітки

  1. Маркевич, О. П. Номенклатура // Маркевич О. П., Татарко К. І. Російсько-українсько-латинський зоологічний словник. — Київ : Наук. думка, 1983. — С. 149.
  2. Perameles nasuta. Mammal Diversity Database. American Society of Mammalogists. Процитовано 04.02.2021.
  3. Adam, R. (2015). Perameles nasuta. Animal Diversity Web. Процитовано 04.02.2021.
  4. Lunney, D.; Dickman, C.; Menkhorst, P. (2016). Perameles nasuta. The IUCN. Процитовано 04.02.2021. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.