Барт Пренель

Барт Пренель (англ. Bart Preneel; 15 вересня 1963(19630915), Левен) — бельгійський криптограф і криптоаналітик, професор Левенського католицького університету, член дослідницької групи COSIC[5] президент Міжнародної Асоціації Криптографічних Досліджень, керівник проекту ECRYPT.

Барт Пренель
Bart Preneel
Народився 15 жовтня 1963(1963-10-15)[1] (58 років)
Місце проживання Левен
Країна  Бельгія
Діяльність викладач університету, криптограф, математик, інженер
Alma mater Левенський католицький університет
Заклад Левенський католицький університет[2]
Науковий керівник Joos Vandewalled[3] і René J. M. Govaertsd[3]
Аспіранти, докторанти Souradyuti Pauld[3], Chaoyun Lid[3], Ventzislav Nikovd[3], Michaël Quisquaterd[3], Frederik Vercauterend[3], Claudia Diazd[3], Joris Claessensd[3], Kazuo Sakiyamad[3], Christophe De Cannièred[3], Nele Mentensd[3], An Braekend[3], Jongsung Kimd[3], Joseph Lanod[3], Stefaan Seysd[3], Lejla Batinad[3], Christopher Wolfd[3], Sıddıka Berna Örsd[3], Bart Van Rompayd[3], Jorge Nakahara Jrd[3], Johan Borstd[3], Chris Vanden Berghed[3], Hongjun Wud[3], Brecht Wyseurd[3], Mina Dengd[3], Seda F. Guersesd[3], Sebastiaan Indesteeged[3], Markulf Kohlweissd[3], Florian Mendeld[3], Reza Ebrahimi Atanid[3], Dave Singeléed[3], Elke De Mulderd[3], Sebastian Faustd[3], Elena Andreevad[3], Benedikt Wolf Gierlichsd[3], Emilia Kasperd[3], Gautham Sekard[3], Daniel De Cockd[3], Jens Hermansd[3], Bart Menninkd[3], Nicky Mouhad[3], Koen Simoensd[3], Carmela Troncosod[3], Cristina Pérez-Solàd[3], Karel Marie Woutersd[3], Hirotaka Yoshidad[3], Qingju Wangd[3], Gunes Acard[3], Ero Balsad[3] і Michael Herrmannd[3]
Членство Європейська академія[4]
Нагороди

IACR Fellowd (2015)

Особ. сторінка homes.esat.kuleuven.be/~preneel/

Області дослідження

Головною областю досліджень Барта Пренеля є інформаційна безпека. Основні напрямки його робіт: криптографічні алгоритми та протоколи, а також їх застосування в мобільному зв'язку, комп'ютерній та мережевій безпеці. Найбільш цікавими темами для досліджень є хеш-функції, алгоритми MAC, потокові й блокові шифри. Зокрема, працював над розробкою шифру MESH, який має складну раундову структуру, а алгоритм генерації ключів дозволяє MESH уникати проблеми слабких ключів.

Професорська і дослідницька діяльність

Викладання в університетах

Барт Пренель є «повним професором» (найвища посада (звання) професора) і викладає криптологію, мережеву безпеку, теорію кодування, і дискретну математику в Левенському Католицькому Університеті.

Він є запрошеним професором Данського Технічного Університету, Рурського Університету в Бохумі (Німеччина), Технічного Університету Граца (Австрія), Бергенського університету (Норвегія) і Гентського університету (Бельгія).

У 1993—1994 роках був науковим співробітником в Каліфорнійському університеті в Берклі.

Участь у публічних заходах

Барт Пренель є організатором IPICS 2006,[6] та співорганізатором WISSEC 2006[7]. Також організував дворічну Літню Школу з криптографії ESAT-COSIC. Головною перевагою цього курсу є те, що в ньому беруть участь фахівці з криптографії із різних сфер діяльності: починаючи від відомих дослідників в криптографії до фахівців в застосуванні криптографії в банківському й телекомунікаційному бізнесі. На останньому курсі було близько 80 учасників.

Пренель також читав лекції і курси в Австрії (2), Бразилії, Китаї, Данії, Естонії, Фінляндії (6), Франції (2), Греції (4), Індії, Лівані, Польщі (2), Іспанії, Швеції, Тунісі (2), Великій Британії та США (2).

COSIC

Computer Security and Industrial Cryptography — науково-дослідна група при кафедрі електротехніки Левенського Католицького Університету, одним з керівників якої є професор Барт Пренель.

Метою науково-дослідницької діяльності COSIC є створення електронних систем для безпечної взаємодії. Наприклад, технології для збереження конфіденційності, створення стійких до злому підписів, якісної ідентифікації, абсолютної анонімності, безпечної оплати рахунків і чесних виборів.

Дослідження зосереджено на розробці, оцінці й реалізації криптографічних алгоритмів і протоколів для розвитку архітектури системи безпеки, для інформаційних і комунікаційних систем.

Пренель вніс свій цінний внесок в зростання дослідницької групи COSIC. У цю групу входило близько 12 постдоків, 40 аспірантів і дослідників.

ECRYPT II

Барт Пренель — керівник проекту Товариство передового Досвіду в криптографії ECRYPT II (European Network of Excellence for Cryptology II (2008—2013)).[8] ECRYPT II — Європейська мережа передового досвіду в області криптографії, що фінансується в рамках Сьомої Програми Європейської Комісії (англ. Information & Communication Technologies (ICT) англ. Programme of the European Commission's Seventh Framework Programme (FP7)) під номер контракту ІКТ-2007-216676 інформаційних і комунікаційних технологій.

ECRYPT II розпочався 1 серпня 2008 року і закінчився 31 січня 2013 року. Його мета полягала в подальшій посиленні співпраці європейських дослідників в області інформаційної безпеки.

IACR

Міжнародна Асоціація Криптографічних досліджень (англ. The International Association for Cryptologic Research (IACR))[9] є некомерційною науковою організацією, мета якої полягає в подальших дослідженнях в криптології та суміжних областях. Барт Пренель займав посаду одного з директорів в IACR на термін з 2014 по 2016.[10]

Співпраця з EEMA

Група COSIC, з подачі керівника Барта Пренеля, налагодила співпрацю з EEMA. Керівник кафедри ЕЕМА, Джон Шамах, коментує цей факт:

Барт був давнім другом ЕЕМА. Його поважають, як одного з провідних світових авторитетів у криптографії….. Ми вітаємо Барта в Раді ЕЕМА та чекаємо нових горизонтів, які він відкриє на користь наших членів

— Jon Shamah[11].

Роботи Пренеля

Суб-блок функції стиснення алгоритму гешування RIPEMD 160

RIPEMD-160

RIPEMD-160 (англ. RACE Integrity Primitives Evaluation Message Digest) геш-функція, розроблена в Левенському Католицькому Університеті Бартом Пренелем ( Bart Preneel), Хансом Доббертіном ( Hans Dobbertin) і Антоном Босселарсом (Antoon Bosselaers) і вперше опублікована в 1996 році.

Для довільного вхідного повідомлення функція генерує 160-розрядне геш-значення, зване Геш-сумою повідомлення. RIPEMD-160 є покращеною версією RIPEMD, яка використовує принципи MD4 і по продуктивності порівнянна з більш популярною SHA-1.

Також існують 128, 256 і 320-бітові версії цього алгоритму, які, відповідно, називаються RIPEMD-128, RIPEMD-256 і RIPEMD-320. 256 і 320-бітові версії відрізняються подвоєною довжиною геш-функції, що зменшує ймовірність колізій, але при цьому функції не є більш крипостійкою.

Одностороння функція стиснення Міагучі-Пренеля

Одностороння функція стиснення Міагучі-Пренеля

Одностороння функція стиснення Міагучі-Пренеля (англ. The Miyaguchi-Preneel single-block-length one-way compression function) є розширеним варіантом аналогічної функції англ. Matyas-Meyer-Oseas. Це була функція, незалежно запропонована Бартом Пренелем і Сьодзо Міагучі.

Науковець про себе

Я повний професор (gewoon hoogleraar) в дослідницькій групі COSIC відділу електротехніки Katholieke Universiteit Leuven в Бельгії. Моя основна область досліджень — інформаційна безпека. У моїх дослідженнях основна увага приділяється криптографічним алгоритмам і протоколам, а також їх додаткам для комп'ютерної та мережевої безпеки й мобільного зв'язку. Мої улюблені теми досліджень — геш-функції, алгоритми MAC, потокові шифри і блок-шифри. Я все ще працюю над своєю книгою про геш-функціях (моя кандидатська дисертація з цього питання виходить з друку, але, нарешті, це електронна версія з 1993 року). Я сподіваюся завершити її до кінця 2013 року. Моя улюблена геш-функція — RIPEMD-160. Мій улюблений MAC — MDx-MAC).

— Bart Preneel[12]

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.