Батарейки, здавайтеся!

«Батарейки, здавайтеся!» українська громадська соціальна ініціатива, діяльність якої спрямована на впровадження культури належної утилізації небезпечних побутових відходів в Україні, популяризацію збору відпрацьованих елементів живлення, їх переробки та поширення ідей соціального підприємництва у цій галузі.

«Батарейки, здавайтеся!»
Дата заснування 2013
Тип екологічна ініціатива
краудфандингова платформа
Мета діяльності формування екологічної культури
Засновники ЕкоДніпро
Голова Любов Колосовська
Адреса м. Дніпро,  Україна
Джерела фінансування краудфандинг
Офіційний сайт batareiky.in.ua

Історія

Екологічна ініціатива «Батарейки, здавайтеся!» була започаткована 2013 року у Дніпрі громадською організацією «ЕкоДніпро». З часу створення ініціативи було створено філії та понад 1 500 пунктів прийому батарейок в усіх областях України. Станом на 2018 рік рухом зібрано 200 тонн пальчикових батарейок, які підготовлені для відправлення на переробку до одного із європейських підприємств[1].

Діяльність

Організація здійснює роботу за такими напрямками:

  • Освітні та інформаційні проєкти з проблеми збору та переробки елементів живлення
  • Збір батарейок мережею пунктів прийому
  • Робота над централізованою переробкою батарейок, зібраних в Україні
  • Участь у створенні законопроєктів з проблеми утилізації елементів живлення
  • Сприяння поширенню волонтерської мережі по всій території України
  • Збір коштів для здійснення утилізації батарейок.

Принцип роботи мережі по збору батарейок

Кожен охочий, який хоче стати волонтером ініціативи, може відкрити пункт прийому відпрацьованих батарейок у будь-якому громадському місці, офісі чи в житловому будинку свого населеного пункту, зареєструвавши його у мережі «Батарейки, здавайтеся!» під відмітками «відкритий для всіх» чи «приватний» та «звичайний» чи «перевалочний». Відкриті для всіх пункти створюються переважно у громадських місцях, приватні — в офісах тощо. Звичайні пункти прийому здійснюють прийом батарейок об'ємами до 1 кг, перевалочні — до 50 кг. У результаті збору партій певного об'єму батарейки транспортуються до перевалочних та центральних пунктів, з яких великими партіями відправляються на переробку.

Всі фінансові витрати покриваються за рахунок відкритої краудфандингової платформи руху.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.