Бебек (Стамбул)

Бебек (тур. Bebek) — історичний квартал у північно-східній частині Стамбулу, район Бешикташ, Туреччина, розташований на фракійському березі протоки Босфор. Бебек оточений такими історичними місцями, як Етіляр, Арнавуткьой та Румеліхісар. На березі району розташована однойменна бухта. Населення близько 5 000 осіб (2011)[1].

Бебек
Загальна інформація
41°04′51″ пн. ш. 29°02′38″ сх. д.
Країна  Туреччина
Адмінодиниця Бешикташ
Поштовий індекс 34342
Транспорт
Зовнішні посилання:
У проєкті OpenStreetMap 1765893 ·R (Бешикташ)
Карта
Бебек
Бебек (Туреччина)
 Бебек у Вікісховищі
Схематична карта кварталів в районі Бешикташ
Краєвид на Бебек з Босфору

Назва району, Bebek, дослівно перекладається з турецької як Дитина. Вважається, що назва походить від скороченого Boğaz'ın Gözbebeği, що в перекладі Зіниця Босфору.

Історія

Перші дані про життя району відносяться до часу падіння Константинополя. Після захоплення Константинополю поруч з фортецею Румеліхісар було побудовано декілька цивільних будівель.

Територія починає активно розвиватися на початку XVIII столітті під час правління султана Ахмеда III. У Бебек з'являється мечеть, школи, фонтани, лазні, заводи і крамниці. Район стає густонаселеним. Крім турків, тут також проживають громади греків, євреїв, грузин і вірмен, з'являється багато житлових особняків.

В 1863 нью-йоркським підприємцем Крістофером Робертом і американським місіонером Сайрусом Хемлін у Бебеці було засновано Роберт-Коледж. В 1971 коледж було перейменовано на Босфорський університет[2].

В 1902 році на березі Босфору було побудовано особняк Валіде-Паші, в якому зараз розташовується єгипетська амбасада[3].

Бебек сьогодні

Бебек є одним з найдорожчих районів Стамбула. Через високі ціни на нерухомість рівень доходів населення, що проживає в Бебек, вище середнього. Набережна у Бебек є популярним місцем відпочинку. Бухта Бебек є пристанню для численних яхт і кораблів. Уздовж берега пролягає автомобільна дорога, що сполучає два мости.

Основні історичні пам'ятки — єгипетське посольство (колишній особняк Валіде-Паші), мечеть Бебек, парк Ашиян, цвинтар Ашиян, музей Ашиян. Північніше на узбережжі Босфору знаходиться відреставрована фортеця Румеліхісар.

Інфракструктура

До 1950 у Бебеку була остання зупинка трамвайної лінії[4] На середину 2010-х з Бебеку прямують автобуси до Сариєр, Таксим і Кабаташ. Також діють пороми на Еміньоню та Бейкоз.

Примітки

  1. Verwaltung des Bezirks Beşiktaş: Bebek[недоступне посилання з лютого 2019]
  2. Official portal of Robert College Архівовано 22 жовтня 2012 у Wayback Machine.(англ.)
  3. Bebek neighborhood in Istanbul Архівовано 30 квітня 2009 у Wayback Machine.(англ.)
  4. Orhan Pamuk: Istanbul: Memories of a City. Albert A. Knopf, New York, NY 2005 (Originaltitel: İstanbul: Hatıralar ve Şehir, übersetzt von Maureen Freely), S. 44 (im Original 2003 erschienen).

Ресурси Інтернету

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.