Бетмен: Білий лицар

«Бетмен: Білий лицар» (англ. «Batman: White Knight») — обмежена серія коміксів, створена Шоном Мерфі. Серія складається з восьми випусків, які публікувалися щомісяця з грудня 2017 по липень 2018 року, видавництвом DC Comics. У Білому лицарі ролі Бетмена і Джокера міняються місцями, Бетмен зображується як лиходій історії, а Джокер як герой.

Бетмен: Білий лицар
Batman: White Knight
Палітурка українського видання
Загальні дані про видання
Видавець «DC Comics»
Країна  США
Мова англійська
Жанр супергеройський комікс
Формат графічний роман[1]
Дата публікації грудень 2017 - липень 2018
Головні герої Бетмен, Джокер, Гарлі Квінн, Джеймс Ґордон, Бетґьорл, Найтвінґ
Творча команда
Творець(і) Білл Фінґер та Боб Кейн
Сценарист(и) Шон Мерфі
Художник(и) Шон Мерфі
Колорист(и) Метт Голлінґсворт
Технічні дані про видання
Віковий рейтинг 18+
К-сть сторінок 232 (випуск/розділ — 22)
К-сть випусків 8
Переклад українською
Видавець укр. «Рідна мова»
Публікація укр. 1 червня 2019
Перекладач(і) Марина Дубина
Серія «Білий лицар»
Наступний «Бетмен: Прокляття Білого лицаря»

Передмова

Бетмен: Білий лицар - серія коміксів з восьми випусків, написана і проілюстрована Шоном Мерфі з кольористом у ролі Метта Голлінґсворта і сценарієм від Тодда Кляйна[2][3], опублікованим DC Comics.[2] Серія була анонсована 7 липня 2017 року, а перший випуск був випущений у грудні того ж року.[2] White Knight спочатку замислювався як історія з семи випусків, але після виходу першого випуску була розширена до восьми випусків.[4] Том у м'якій обкладинці, зібрав усі вісім випусків, та був випущений 9 жовтня 2018 року. Це перший графічний роман, опублікований під знаком DC Black Label.[5]

Основною передумовою Мерфі для White Knight була зміна ролей Бетмена і Джокера, зображуючи Джокера як героя і Бетмена як лиходія.[6] Його мета полягала у тому, щоб зобразити більш реалістичний погляд на Ґотем-сіті, де злочин не може бути зупинено кулаком, тобто методом Бетмена.[6] Це змусило його перетворити Джокера у політика, використовуючи інтелект і харизму персонажа, щоб завоювати народ Ґотема.[6] DC Comics не мав проблем з ідеями, які Мерфі мав для серії, такими як зміна шкали часу в історії Бетмена.[7] Однак, вміст для дорослих, як нагота і ненормативна лексика, які Мерфі мав намір включити - не були дозволені.[7]

У Білому лицарі Мерфі дав Джокеру справжнє ім'я Джек Нап'єр, зворотний дзвінок до фільму «Бетмен» (1989 року) Тіма Бертона, де Джокер, якого грає Джек Ніколсон, також має це ім'я.[8] Фільм 1989 року, як і трилогія Крістофера Нолана «Темний лицар» , також надихнула Мерфі на створення Бетмобіля у Білому лицарі.[9] Один з підзаголовків Білого лицаря включає в себе одного з антагоністів історії, який використовує заморожувальний промінь, щоб зробити з частини Ґотем-сіті - льодовик, цей момент відсилається до фільму «Бетмен і Робін» (1997 року).[10]

Сюжет

Дії Бетмен: Білий лицар відбуваються в альтернативному всесвіті коміксів DC, хоча кілька спільних сюжетних арок та деталей з класики все ще враховані: перш за все, Джейсон Тодд, так само і все ще, вважається мертвим від рук Джокера. Історія слідує за Джеком Нейпіром, виправленим Джокером, який був вилікуваний від свого божевілля і тепер розглядає Бетмена як найбільшого лиходія Ґотем-сіті і нескінченного джерела кримінального циклу міста. Крім того, серія переосмислює образ Гарлі Квінн у двох різних осіб: класичний дизайн - оригінальна Гарлін Квінзель, та новий дизайн з Загону самогубців - настільки ж одержима, двійничка на ім'я Маріан Дрюс, яка згодом сюжету зайняла місце Квінзель.

Реакція

Білий лицар був позитивно зустрінутий критиками.[11] Продажі серії були значно вище очікувань: випуск #1 отримав чотири тиражі, #2 отримав три, а #3 і #4 отримали по два тиражі.[12] За словами ComicChron, комікс часто з'являвся в якості одного з десяти найбільш продаваних коміксів протягом декількох місяців публікації.

Продовження

У вересні 2018 року був анонсований сиквел серії, під назвою «Бетмен: Прокляття Білого лицаря» (англ. «Batman: Curse of the White Knight»). Його випуск планується влітку 2019 року.[13]

Див. також

Посилання

Примітки

  1. Спочатку — сюжетна арка коміксів в однойменній обмеженій серії.
  2. BATMAN's the Villain & JOKER's the Hero in BATMAN: WHITE KNIGHT. Newsarama (англ.). Процитовано 28 жовтня 2018.
  3. PREVIEW: Batman: White Knight #6 Breaks a Key Alliance. CBR (амер.). 6 березня 2018. Процитовано 28 жовтня 2018.
  4. SEAN MURPHY's BATMAN: WHITE KNIGHT Adds An Issue. Newsarama (англ.). Процитовано 28 жовтня 2018.
  5. Sean Murphy's BATMAN: WHITE KNIGHT Joins DC's BLACK LABEL Imprint. Newsarama (англ.). Процитовано 28 жовтня 2018.
  6. These Days It Makes More Sense for Batman to Be a Villain. WIRED (амер.). Процитовано 28 жовтня 2018.
  7. Jackson, Matthew (15 січня 2018). Batman: White Knight creator Sean Gordon Murphy talks creative control and the future of the series. Syfy (англ.). Процитовано 28 жовтня 2018.
  8. 1989 BATMAN Movie's JOKER Returns In Murphy's BATMAN WHITE KNIGHT. Newsarama (англ.). Процитовано 28 жовтня 2018.
  9. Sean Gordon Murphy Talks Designing a New Batmobile for BATMAN: WHITE KNIGHT | Nerdist. Nerdist (англ.). 18 серпня 2017. Архів оригіналу за 20 червня 2018. Процитовано 28 жовтня 2018.
  10. DC Makes Batman & Robin's Ridiculous Plot WORK. ScreenRant (амер.). 7 березня 2018. Процитовано 28 жовтня 2018.
  11. Batman: White Knight Reviews. ComicBookRoundup.com (амер.). Архів оригіналу за 26 жовтня 2019. Процитовано 28 жовтня 2018.
  12. BATMAN: WHITE KNIGHT #4 sells out and returns. www.comiclist.com (англ.). Процитовано 28 жовтня 2018.
  13. Exclusive: Sean Gordon Murphy Returns to Gotham in Batman: Curse of the White Knight. pastemagazine.com (англ.). Процитовано 28 жовтня 2018.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.