Бивні

Би́вень — збільшений та видовжений зуб деяких видів ссавців, що виглядає із закритого рота. Бивні характерні для таких ссавців, як слон, морж, нарвал, деякі свині (наприклад, бородавочник).

Бивні тихоокеанських моржів

Походження бивнів

Бивні є видозміненими зубами ссавців. В бивні можуть перетворюватись різці (слон індійський, слон африканський, викопні хоботні мамут та мастодонт) або ікла (морж, бородавочник).

Рекордні за розмірами бивні

Найвідоміші бивні належать африканському слону. Довжина найбільшого з відомих бивнів у цього виду становила 411 см (вимір за вигином) при вазі 148 кг. Найбільший відомий бивень мамута — 4 метри і 100 кг, індійського слона — 2.5 метри і 50 кг.

Бивні та проблеми охорони тварин

Бивні тривалий час були ресурсом для отримання популярного коштовного матеріалу слонової кістки (щоправда, найкращі та найдорожчі її сорти отримували з зубів бегемотів), що призвело до загрози зникнення відповідних видів тварин. З огляду на це видобуток та торгівля слоновою кісткою зараз заборонені згідно з Конвенцією з міжнародної торгівлі дикими видами фауни та флори, що знаходяться під загрозою зникнення (Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora, CITES).

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.