Блекінге (ландскап)

Блекінґе (швед. Landskap Blekinge) — історична провінція (ландскап) у південній Швеції, в регіоні Йоталанд. Існує лише як історико-культурне визначення. Адміністративною одиницею нині є лен Блекінґе, який кордонами практично збігається з провінцією.

Блекінґе (ландскап)
Landskap Blekinge
Герб Блекінге
 
Країна Швеція
Регіон:Йоталанд
Лени:Блекінґе
Площа2 941 км²

Географія

Блекінґе межує на півночі зі Смоландом, а на заході зі Сконе. Зі сходу та півдня його омивають води Балтійського моря.

Історія

Вперше у письмових джерелах Блекінґе згадується в IX ст. в описі подорожі Вульфстана, в якому вказано, що ця територія належала свеям.

Данія та Швеція вели постійну боротьбу за провінцію, що призводило до частих бойових дій. У 1564 році шведський король Ерік XIV знищив Роннебю, а через півстоліття Густав II Адольф спалив недавно заснований Крістіанопель. У 1658 році провінція за Роскілльським мирним договором відійшла до Швеції й була підпорядкована генерал-губернатору Сконе.

У 1683 році Блекінґе стало окремою провінцією. Розташування в Карлскруні в 1680 році бази військово-морського флоту призвело до економічного розвитку регіону. Заснований 1664 року Карлсхамн став значним морським і торговельним центром.

Адміністративний поділ

Ландскап Блекінґе є традиційною провінцією Швеції. Оскільки він територіально майже цілком збігається з однойменним леном, то в адміністративному значенні має його структуру.

Населені пункти

Міста й містечка:

  1. Карлсгамн
  2. Карлскруна
  3. Роннебю
  4. Сельвесборг
  5. Улофстрем

Комуни

  1. Комуна Карлсгамн
  2. Комуна Карлскруна
  3. Комуна Роннебю
  4. Комуна Сельвесборг
  5. Комуна Улофстрем

Символи ландскапу

Галерея

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.