Боднарук Жанна Любомирівна
Жанна Боднарук — сценічне ім'я Жа́нни Любоми́рівни Карпенко-Боднару́к (нар. 17 січня 1967, Івано-Франківськ) — українська співачка, президент благодійної організації «Фонд сприяння розвитку естрадного мистецтва „Співай Україно!“». Народна артистка України (2017).[1] Дочка музиканта Л. М. Боднарука[2].
Жанна Боднарук | |
---|---|
Основна інформація | |
Повне ім'я | Карпенко-Боднарук Жанна Любомирівна |
Дата народження | 17 січня 1967 (55 років) |
Місце народження | Івано-Франківськ |
Громадянство | Україна |
Професія | співачка |
Освіта | Київська державна консерваторія імені П. І. Чайковського (1994) |
Нагороди | Народна артистка України (2017) |
bodnaruk.com.ua |
Біографія
Жанна Боднарук народилась у місті Івано-Франківську 17 січня. Згодом батьки переїхали до Галича, де дівчинка почала вчитися грати на фортепіано. В п'ять років грала на піаніно та співала. Займалася в дитячому хорі, яким керував батько, потім створила дитячий естрадний ансамбль «Червоні шапочки», була учасницею шкільних та училищних вечорів і свят.
У 1979 році сім'я переїхала до Чернігова. Батьки Жанни — музиканти: тато — Боднарук Любомир Мирославович — хормейстер, керівник Камерного хору ім. Дмитра Бортнянського міста Чернігова, заслужений діяч мистецтв України; мама — Боднарук Любов Федорівна — музичний редактор Чернігівського обласного телебачення. Там Жанна вступила до Чернігівського музичного училища ім. Левка Ревуцького по класу фортепіано, яке закінчила в 1986 з червоним дипломом.
На четвертому курсі музичного училища стала солісткою-вокалісткою джаз-оркестру. Захоплювалася джазом, диско, Донною Саммер, ансамблями «ABBA» та «Boney M.».
Після закінчення Київської державної консерваторії ім. Петра Чайковського по класу фортепіано, стала солісткою Державного естрадно-симфонічного оркестру України (1994—1996).
У 1992 з групою переможців фестивалю «Червона Рута» Жанна виїжджає з гастрольним туром до Європи, де пропагує сучасну українську пісню. Весною 1993 з успіхом проходять концерти в Ліоні (Франція). Також гастролювала до Нью-Йорка, Парижа, Брюсселю, Мюнхена, Праги, Варшави, Братислави, Мінська, Кишинева і Україною.
У 1996 одружилася з Анатолієм Карпенком, композитором та аранжувальником, продюсером творчого об'єднання «СКАРБ».
В 1997 році — ведуча власної радіопрограми «Поп-Топ-Телескоп», радіо «Континент».
В 1997 році у Жанни та Анатолія народився син Андрій.
В 1999 та 2000 разом із Зразково-показовим оркестром збройних сил України гастролювала в Німеччині.
У 2001 році, під час візиту лідера Китаю Дзянь Дзе Міня, представляла українське мистецтво на офіційному прийомі в Маріїнському палаці.
У 2002 — член журі Першого всеукраїнського конкурсу артистів естради.
У 2002 році в складі української делегації, очолюваної поетом Михайлом Ткачем, представляла українське мистецтво в Румунії.
З 2003 року — президент благодійної організації «Фонд сприяння розвитку естрадного мистецтва „Співай, Україно“».
З 2005 року — голова журі Всеукраїнського дитячого фестивалю «Пісенний сад».
Неодноразово була членом міжнародного журі фестивалю «Слов'янський базар» у Вітебську.
Впродовж багатьох років член журі і голова журі в жанрі сучасної естрадної пісні Всеукраїнського фестивалю художньої творчості колективів аграрних вищих навчальних закладів «Софіївські зорі».
У 2016—2017 — член журі фестивалю-конкурсу «Ти в серці моїм, Україно»
У 2017—2018 рр. — голова журі конкурсу «Фестиваль щастя у Щасливому»
У 2006—2018 рр. співачка провела концертні тури по Словаччині.
З 2009 по 2015 — доцент кафедри естрадного співу КНУКіМ.
У 2010 грала у виставі «УРУС-ШАЙТАН. Байки про Сірка — кошового отамана, шевальє д'Артан'яна та турецького султана» Національного драматичного театру ім. Івана Франка. (Режисер-постановник — Ігор Афанасьєв, композитор — Анатолій Карпенко.)
В жовтні 2012 року на камерній сцені ім. С. Данченка Національного драматичного театру ім. Івана Франка відбулась прем'єра вистави «ПОМІЖ НЕБОМ І ЗЕМЛЕЮ» Ігоря Афанасьєва, музику до якої написав Анатолій Карпенко. В цій виставі Жанна Боднарук є автором літературного перекладу цього твору.
З 2014 року – викладач кафедри естрадного співу КВНЗ КОР «Академія мистецтв» імені Павла Чубинського, професор.
В 2015 році Жанна Боднарук з Анатолієм Карпенком провели сольні концерти на сході України перед бійцями АТО.
Співачка бере активну участь в благодійних концертах на підтримку бійців та ветеранів ООС, хворих дітей, талановитої молоді…
В червні 2016 року в Жовтневому Палаці м. Києва з великим успіхом відбувся спільний концерт Жанни Боднарук та народного артиста України Ігора Борка «МЕЛОДІЇ КОХАННЯ».
27.05.2017 в центрі ім. І. С. Козловського відбулась прем'єра музично-поетичної вистави «ГОТЕЛЬ ПРОЩАНЬ — ГОТЕЛЬ НАДІЙ» за участю Жанни Боднарук, композитора, піаніста та співака Анатолія Карпенка, молодих артистів Анастасії Байдеріної та Андрія Карпенка.
Характеристика творчості
Співає в жанрах поп-фольк, блюз, рок, джазу, народної і лірико-патріотичної пісні. Також виконує ретро-пісні українських композиторів Анатолія Кос-Анатольського та Василя Михайлюка.
Композитором і аранжувальником більшості її пісень є її чоловік Анатолій Карпенко —продюсер студії «СКАРБ».
Цікавим моментом у творчості співачки є співпраця зі своїм батьком Любомиром Боднаруком — заслуженим діячем мистецтв України, художнім керівником Камерного хору ім. Дмитра Бортнянського. З ним записані пісні «Моя Україно» та «Братаймося» А.Карпенка, а також «Чернігівський край» (автор музики — Жанна Боднарук).
Артистка також виконує унікальні маловідомі українські пісні.[3]
Дискографія
- «ПРИВОРОЖИ МЕНЕ»
- «ТВІР МОЇХ МРІЙ»
- «З РОСИ Й ВОДИ»
- «СТЕЖКА ДО РАЮ»
- «РАЗОМ З ДРУЗЯМИ»
- «ALL THE BEST»
- «КОХАНІЙ» (з А. Карпенком)
На дисках записані пісні на вірші М.Вороного, Т.Шевченка, Л.Українки, Л.Костенко, Б.Олійника та багатьох сучасних поетів.
Відзнаки
Здобула свою першу перемогу на Всеукраїнському радіоконкурсі «Нові імена» (1986).
У 1991 стала переможницею на другому Всеукраїнському фестивалі «Червона рута».
У 1994 стає лауреатом конкурсу «Успіх — 2000» у двох номінаціях — найкращий альбом («Приворожи») та найкраща співачка.
Неодноразово перемагала в Національному хіт-параді радіо «Промінь» — «12 — 2». А в 1995 році її пісня «Свято» (вірші М. Бровченка) — стала найкращою.
На телевізійному фестивалі «Нові зірки старого року» (1995) Жанна визнана однією з найкращих співачок України.
Здобула перемоги на фестивалях «Тарас Бульба», «Вітер зі сходу», «Марія», «Успіх-2000», «Молода Галичина», «Зоряна мить», «Слов'янський базар» у Вітебську, «ВиВих», «Золотий тік», «Співаночка — джазочка», «Пісенний сад», «Мальви» (Польща), «Азовське море», «Галактика-рок», «Big Apple-95» (Нью-Йорк), «Пісенний вернісаж — 93 — 2008».
В 1996 за значний творчий внесок артистки в розвиток культури в Україні їй було присвоєне почесне звання «Заслужений артист України», і в Маріїнському палаці президент України, особисто вручив їй цю відзнаку.
У 2004 нагороджена Орденом «Святої Великомучениці Варвари» другого ступеня за заслуги перед Українською Православною Церквою.
24 серпня 2017 р. співачка удостоєна почесного звання «Народний артист України»