Бомбардування китайського посольства в Белграді

Інцидент стався 7 травня 1999 в 23:45 за місцевим часом в Сербії під час операції «Союзна сила». Цього дня JDAM-бомбою знищено посольство Китаю в Белграді. Загинули журналіст агентства «Сіньхуа» Шао Юньхуань, журналіст газети «Женьмінь жибао» Сюй Сінху і його дружина Чжу Ін[1]. НАТО стверджує, що метою бомбардування була будівля Федерального управління з постачання, що займалося, зокрема, експортом і імпортом зброї. Ця будівля дійсно знаходиться неподалік від посольства. Однак НАТО заперечує, що користувалося застарілими картами в результаті чого і стався цей інцидент, оскільки будівля посольства була збудована лише в 1993 році.

Бомбардування китайського посольства в Белграді
Спосіб вбивства: Повітряна атака
Місце вбивства: Белград
Координати: 44°46′58″ пн. ш. 20°27′15″ сх. д.
Мотив вбивства: Спірний
Дата: 7 травня 1999
Час: 23:45 CET
Нападники: США
Убиті: 3
Поранені: 20
Ракета по посольству була випущена з бомбардувальника B-2

Представник США Девід Ендрюс повідомив, що США виплатили Китаю $ 4,5 млн, які були поділені між родичами 3-х загиблих китайців і тими, хто отримав поранення. Угода була досягнута представниками Китаю і США після 3-х днів переговорів в Пекіні. Крім цього, США виплатили Китаю $ 28 млн[2]. як компенсацію за інцидент. Також і Китай зобов'язався виплатити США компенсацію за шкоду, завдану дипломатичним представництвам США в Китаї в ході антиамериканських виступів після бомбардування в розмірі $ 2,8 млн.

Відповідальним за інформацію про цілі для нанесення повітряних ударів силами НАТО був полковник ЦРУ США Вільям Беннет. У 2000 Беннет був звільнений (за офіційною інформацією — за власним бажанням, однак газета «Лос-Анджелес Таймс» у статті від 8 квітня 2000 написала без зазначення прізвища, що співробітник ЦРУ США був звільнений у зв'язку з «фатальними помилками», численні джерела вказували, що мова йшла саме про Беннета, а «фатальною помилкою» була вказівка китайського посольства як цілі для бомбардування). 22 березня 2009 Вільям Беннет був убитий невідомими в парку на березі річки в графстві Лоудон, штат Вірджинія (США)[3].

Див. також

Втрати серед цивільного населення під час операції «Союзна сила»

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.