Сіньхуа

Сіньхуа́ (кит. трад. 新華社, спр. 新华社, піньїнь: Xīnhuáshè, буквально «Агенція „Новий Китай“») китайська державна урядова агенція новин зі штаб-квартирою в Пекіні. Найбільша в Китаї інформаційна агенція, є органом китайської державної інформації і пропаганди. Голова агенції входить до уряду КНР і має посаду міністра.

Сіньхуа
Тип інформаційна агенція і public institution directly owned by State Councild
Форма власності public institution directly owned by State Councild
Засновано 1931
Засновник(и) Комуністична партія Китаю
Штаб-квартира Пекін
Власник(и) Державна рада КНР
Дочірні компанії XinhuaNetd
xinhuanet.com
 Сіньхуа у Вікісховищі

Історія

Попередник агенції, агентство «Червоний Китай», було засноване в районі Руїджин (східна провінція Цзянсі) в 1931. В січні 1937 агенцію було переіменовано в «Сіньхуа». Після заснування КНР в жовтні 1949, «Сіньхуа» стала державною агенцією, повністю підлеглою правлячій Комуністичній партії Китаю і уряду, її головним рупором пропаганди КПК для китайських ЗМІ.

В наш час Сіньхуа має 107 філій у всьому світі. Згідно з офіційними даними, в агенції працює 8400 чоловік, з яких 1900 — журналісти і редактори. За іншими даними на агентство працює більш ніж 10 000 співробітників. Сіньхуа забезпечує всі ЗМІ (щонайменше 306 радіостанцій, 369 ТБ станцій, 2119 газет і 9038 періодичних видань) всіма головними національними і міжнародними новинами.

За кордон КНР агенція «Сіньхуа» розповсюджує новини шістьма мовами, включно китайською, англійською, французькою, російською, іспанською, арабською.

Критика

Як визначає міжнародна організація Репортери без кордонів — на інтернет-ресурсі «Google», що все регулярніше цитується як надійне джерело інформації, приблизно третина новин про Китай, позначених як «Новини Google», виходять від агенції «Сіньхуа».

Література

Срібняк І., Крошка Я. Інформаційна агенція «Сіньхуа»: до історії створення та діяльності  // Українська орієнталістика: Міждисциплінарний збірник наук. праць викл. та студ. Київ. ун-ту ім. Б.Грінченка, Ун-ту Ланьчжоу, Нац. ун-ту «Києво-Могилянська академія», Київ. нац. лінгв. ун-ту (Укр.-кит. спецвип. з доктринальних проблем розвитку конфуціанства) / Голов. ред. І.В.Срібняк. Київ-Ланчжоу, 2013-2014. Вип.7-8. С.160-164.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.