Боровко Микола

Микола Боровко (1863, Заставне, Волинської губернії, Україна — 1913, Сімферополь, Україна) — перший український есперантист, один з перших у світі письменників мовою есперанто, піонер руху есперантистів у царській Росії. Нащадок шляхти Катеринославської губернії (тепер Кіровоградська область, Україна).

Отримав військову освіту, але після арешту та заслання до Зайсану (Сибір), припинив військову кар'єру. Згодом працював приватним учителем і журналістом. Вивчив міжнародну мову на засланні, повернувся до Одеси, де жваво пропагував есперанто. Переклав на есперанто Кам'яний гість О. Пушкіна, співпрацював з низкою есперантських видань, що започатковувалися того часу. Його оповідання En la Tombo (La Esperantisto, 1892) вважається першим прозовим твором, написаним мовою есперанто (український переклад Віктор Паюк).

На прохання М. Боровка Заменгоф написав йому славнозвісного листа про появу мови есперанто.

У 1895 р. одружився з есперантисткою Антоніною Чайковською, переїхав до Петербургу, де продовжив есперантську діяльність. 1896–1897 — голова товариства есперантистів Espero.

Донька Боровка Ніна вийшла заміж за відомого есперантиста Valdemar Langlet.

Літературне псевдо М. Боровка Enbe.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.