Бородата жінка

Бородата жінка — жінка з помітним волосяним покривом на нижній частині обличчя, що, як правило, є симптомом гірсутизму, який ще називають Синдромом Перевертня. Лише невелика кількість жінок у світі здатна відростити достатньо волосся, щоб мати бороду. В деяких випадках борода є результатом гормонального дисбалансу, вживання анаболічних стероїдів, а також внаслідок рідкісної[1] генетичної хвороби, відомої так гіпертрихоз. В Китаї на мільярд населення зареєстровано лише 30 випадків гіпертрихозу.[1]

Гарнаам Каур у 2015
Енні Джонс, ХІХ ст.
Бородата Жінка де Рібери

Бородаті жінки здавна стигматизуються суспільством. Феномен завжди був об'єктом підвищеної цікавості, легенд, містифікацій і насмішок. Деяким бородатим жінкам вдавалося побудувати успішну кар'єру, виступаючи в цирках, музеях, кунсткамерах.[2] Деякі сучасниці продовжують традицію, як-от Дженіфер Міллер (нар.1961) — американська циркова артистка (жонглерка, ковтальниця вогню), письменниця, професорка Інституту Пратта в Брукліні, Нью-Йорк. Жінки молодшого покоління відходять від ніші циркового мистецтва, як, наприклад, Гарнаам Каур (нар. 1990), англійська медійна персона, післяпологова консультантка, лайф-коуч та мотиваційна спікерка, що живе в Індії.

Найдовша у світі жіноча борода належить Вівіан Віллер. Її довжина сягла 28 см[3] і у 2008 була занесена до Книги рекордів Гіннеса.

Відомі жінки

  • Гелена Антонія (1550–1595) — придворна карлиця Марії Австрійської, фаворитка Маргарити Австрійської та фрейліна Констанції Австрійської Габсбург.
  • Джейн Барнел (1871–1945) — американська циркова артистка. У культовому фільмі Потвори зіграла бородату жінку під одним зі своїх сценічних псевдонімів Olga Roderick.
  • Клементина Деле (1865–1939) — французька власниця кафе, користувалась повагою містян.
  • Енні Джонс (1865–1902) — американська циркова акторка, гастролювала з Барнумом. Її прижиттєві портрети, зокрема і від Метью Бреді, широко росповсюджувалися. Стала найпопулярнішою в країні «бородатою жінкою», двічі одружувалася. Виступила речницею «Потвор» Барнума: слова, яке вона намагалася вилучити з бізнесу.
  • Жозефіна Клофулія (1829–1870) — відома гастролерка з Американським музеєм Барнума швейцарського походження. Подорожувала з виставами з 14 років. Мала бороду, схожу з наполеонівською, за що той подарував їй діамант.
  • Прісцилла Лаутер. Окрім гіпертрихозу, мала іншу аномалію[3] — два ряди зубів.
  • Юлія Пастрана (1834–1860) — мексиканська циркова акторка, що виступала в Європі та Росії.
  • Крао Фаріні (1876–1926) — північноамериканська циркова акторка. Протягом усього життя її хибно рекламували як первісну людину і виставляли як зниклу ланку між людиною та мавпами.

В культурі

Дженіфер Міллер
  • Фільм Потвори 1932 року в жанрі жахів про життя артистів та артисток мандрівного "цирку потвор" вперше у світовому кінематографі фільмував людей з реальними аномаліями.
  • Картина Хосе де Рібера Бородата Жінка[4].

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.