Борсук (РЛС)

РЛС 112L1 «Борсук» станція наземної радіолокації міліметрового діапазону для виявлення людей, наземних і надводних транспортних засобів. Розроблена ВАТ «ХК „Укрспецтехніка“»[1].

На виставці «Зброя та безпека-2018»
На виставці «Зброя та безпека-2018»

Станції «Борсук» і «Лис» перебувають на озброєнні прикордонної служби України.

Опис

РЛС дистанційної розвідки типу «Борсук» використовують при пошуку різного роду порушників, терористів і диверсантів. Інформація про рухомі цілі відображається на екрані індикатора у вигляді амплітуди сигналу, який також передається звуковим каналом до навушників оператора. У цій РЛС застосований передавач із дуже малою потужністю випромінювання, що ускладнює її виявлення. Використання кодової маніпуляції робить її несприйнятливою до перешкод, водночас цей прилад не створює їх для інших радіотехнічних засобів.

Час розгортання цієї РЛС із повним приведенням у робочий стан не перевищує однієї хвилини.

Разом із акумулятором живлення «Барсук» важить 5–6 кг.

Характеристики

Виявлення об'єктів:

  • техніка: до 1600 м
  • людина: 600—800 м

Модифікації

  • 112L1 «Барсук» — патрульний радіолокатор, який переноситься людиною, забезпечує виявлення людей, наземних та надводних транспортних засобів[2]. На екрані індикатора РЛС 112L1 «Барсук» інформація про рухому ціль відображається у вигляді амплітуди сигналу (ідентифікація цілі — людина, група людей, автотранспорт, тварина, відбувається за звуковим сигналом в навушниках).
  • 112L1А «Барсук-А» — стаціонарний варіант станції, встановлений на поворотний пристрій. Поворотний пристрій має дистанційне керування за азимутом та кутом місця. Інформація може передаватись через інтерфейс RS-422 (RS-485) на відстань до 1 км[3]. В РЛС 112L1-А «Барсук-А» виявлення та ідентифікація цілі відбувається в автоматичному режимі, при цьому на моніторі відображаються позначки цілей, дані про які автоматично заносяться в формуляр з із зазначенням їхнього номера, відстані, азимуту, і ознаки (людина — транспорт) з прив'язкою до карти місцевості.

Оператори

Див. також

Примітки

  1. Сергій Воронков (4 квітня 2016). Засіб наземної радіолокації РЛС 112L1 «Барсук» - Народна армія. Народна Армія. Міністерство Оборони України. Архів оригіналу за 7 квітня 2016. Процитовано 4 квітня 2016.
  2. РЛС Барсук. ХК "Укрспецтехника". Архів оригіналу за 15 квітня 2016. Процитовано 4 квітня 2016.
  3. РЛС Барсук - А. ХК "Укрспецтехника". Архів оригіналу за 15 квітня 2016. Процитовано 4 квітня 2016.
  4. «Барсук-А» та «Лис-2М» — найменші за габаритами РЛС для розвідки наземних, надводних, повітряних цілей ближньої зони. Народна Армія. 27 грудня 2016. Архів оригіналу за 5 січня 2017. Процитовано 4 січня 2017.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.