Ботовська печера

Ботовська печера печера в Жігаловському районі Іркутської області, за 90 км від селища Жігалово, вниз за течією р. Лени і за 8 км від лівого берега річки, поблизу гирла р. Бота, недалеко від c. Коношалово.

Найпротяжніша печера на території Росії. Складена з пісковика і вапняку. Є заплутаним лабіринтом ходів, що йдуть в глиб гірського масиву.

Печеру відкрив невідомий мисливець, який, переслідуючи ведмедя, виявив вхід в печеру. Перші дослідження печери були проведені геологами в 1947, тоді ж було досліджено і описано перші 300 м. Ретельніші дослідження не проводилися до 1980-х років. На 2005 відомо, що довжина печери становить не менше 60817 м, з амплітудою 6 м. До кінця печера ще не пройдена, тому її довжина може виявитись більшою.

У печері є постійні озера завдовжки до 10 м і завглибшки до 1,5 м. На відстані близько 2 км від найближчого входу в печеру був знайдений скелет печерного ведмедя Ursus Selenarctos (деревний ведмідь). Вік знахідки становить понад 40 000 років. Це єдина знахідка цієї тварини на території Сибіру.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.