Бразильська Есперантистська Молодіжна Організація

Бразильська Есперантистська Молодіжна Організація (есп. Brazila Esperantista Junulara Organizo, BEJO) — національна організація молодих есперантистів Бразилії, бразильська секція Всесвітньої Есперантистської Молодіжної Організації (TEJO), молодіжна секція Бразильської Есперанто-Ліги (BEL).

Бразильська Есперантистська Молодіжна Організація
Абревіатура BEJO
Тип національний відділ Всесвітньої Есперантистської Молодіжної Організації
Засновано 1967
Засади Statement of Santos Dumontd
Країна  Бразилія
Керівник Querino Netod
Вебсайт bejo.esperanto.org.br

Завдання BEJO

Завданнями організації, згідно статуту, є:

  1. поширювати та заохочувати вивчення мови есперанто, особливо серед молоді;
  2. підвищення обізнаності бразильського суспільства, особливо на молодіжних дискусійних форумах, про мовні проблеми, що діють у світі та важливість есперанто у вирішенні цих проблем;
  3. сприяння у середовищі своїх членів та прихильників громадським, спортивним, рекреаційним та культурним заходам, серед яких Бразильський Есперантистський Молодіжний Конгрес (BEJK), який може відбуватися паралельно з Бразильським Конгресом Есперанто (BKE);
  4. підтримувати відносини з есперанто-організаціями в Бразилії та за кордоном, особливо з BEL та TEJO.
  5. сприяти створенню осередків та молодіжних груп у найрізноманітніших бразильських регіонах, з метою їх функціонування як мережі.

Історія

У 1964 році п'ять бразильських есперантистів, зокрема Паулу Сержіу Віана та Алоізіу Сарторату (Ріо-де-Жанейро) висловили ідею створення організації для молоді. Популярною ця думка була і серед есперантистів Форталези (Карлос Ліма Мелу та ін.). Представники двох осередків запланували обговорити дану пропозицію на 19-му Бразильському Конгресі Есперанто.

Під час конгресу (жовтень 1965 року) було вирішено, що до створення національної молодіжної спілки мають бути організувані місцеві групи. Потім з'явилися перші дві молодіжні організації: Гуанабарська Есперанто-Молодь (GEJ) та Сеарська Есперанто-Молодь (CEJ). Ці організації видавали бюлетені «Meteoro» і «Verda Maro» («Зелене море»). Через два роки обидві групи об'єдналися під час 2-го семінару Kультурного Kооперативу Eсперантистів у Сантос-Думонті (штат Мінас-Жерайс). Про заснування організації стало відомо після публікації результатів семінару у бюлетені «Impulso».

У 1968 році, після складання першого статуту, BEJO нарешті сформувала свою керівну раду. У цьому ж році вона стала національною секцією Всесвітньої Есперантистської Молодіжної Організації, а в 2006 році стала молодіжною секцією Бразильської Есперанто-Ліги.

Бразилія приймала 58-й (2002 рік; Пато Бранко, штат Парана) та 70-й (2014 рік; Форталеза) Всесвітні молодіжні конгреси есперанто.

Події та проекти

Протягом року BEJO організовує та підтримує заходи з промоції мови, особливо серед молоді. В його офіційній програмі — три щорічні тематичні зустрічі молодих есперантистів.

Окрім конгресів, лекцій, освітніх ініціатив та інтеграційних заходів, BEJO також виступає на передньому плані фінансування програм для молодих бразильців у міжнародних проектах. Налагоджена співпраця у галузі інтерлінгвістики та молодіжних есперантистських курсів з Університетом імені Адама Міцкевича у Познані. Цікавим для молодих людей є конкурс культурного обміну BEJO-Ataŝeo, переможців якого періодично відряджають до країн Європи з метою спілкування з іноземними колегами на конгресах.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.