Британська національна партія

Британська національна партія (BNP) — британська праворадикальна політична партія. Партія заснована Джоном Тіндаллом, після його відходу в 1982 р. від Британського національного фронту (БНФ). В наш час[коли?] партію очолює Нік Гріффін (в минулому також член БНФ).

Британська національна партія

British National Party
Країна  Велика Британія
Голова партії Нік Гріффін
Засновник John Tyndalld
Дата заснування 1982
Штаб-квартира Welshpoold, Повіс, Уельс, Велика Британія, Wigtond, Олердейл, Камбрія, Північно-Західна Англія, Англія, Велика Британія
Ідеологія Націоналізм, патріотизм, євроскептицизм
Союзники та блоки Альянс Європейських Національних Рухів, ВО Свобода
Офіційний сайт http://bnp.org.uk/

БНП не має своїх представників у британському парламенті. У 2005 р. в ході парламентських виборів БНП отримала 0,7% голосів виборців, восьмої за величиною частки. У 2008 р. БНП посіла п'яте місце на виборах мера Лондона, набравши 5,2% голосів виборців. Кандидат на пост мера Річард Бернбрук був обраний одним з 25 членів в Лондонській міській асамблеї. БНП має представників і в окружних радах столиці, а також у радах графств. Крім того, на виборах до Європарламенту 4 червня 2009 року БНП завоювала два місця в Європарламент (одне з місць отримав лідер партії Нік Гріффін).

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.