Бронхопневмонія

Бронхопневмонія запалення легенів, що розвивається у зв'язку з бронхітом або бронхіолітом. Вона має осередковий характер. Хвороба має різноманітну етіологію: мікробні агенти (пневмокок, стафілокок, стрептокок, ентеробактерія, грибок, мієлоплазма), хімічні та фізичні фактори.

Бронхопневмонія
Спеціальність пульмонологія
Симптоми пневмонія[1]
Класифікація та зовнішні ресурси
МКХ-10 J18.0
MeSH D001996

Патологічна анатомія

За будь-якої етіології в основі бронхопневмонії лежить гострий бронхіт, або бронхіоліт, що зазвичай представлено різноманітними формами катару. При цьому слизова оболонка стає повнокровною та набухлою; покрівний епітелій слизової лущиться, що веде до пошкодження мукоцитарного механізму очищення бронхіального дерева.

При бронхопневмонії стінки бронхів та бронхіолів потовщуються за рахунок набряку та інфільтрації, що порушують дренажну функцію бронхів.

Стафілококова бронхопневмонія

Стафілококова бронхопневмонія зазвичай викликається золотистим стафілококом, часто її виявляють після вірусної інфекції. Вона відрізняється важким перебігом. Частіше у легенях знаходять осередки нагноєння та некрозу.

Стрептококова бронхопневмонія

Стрептококова бронхопневмонія найчастіше викликається гемолітичним стрептококом, нерідко у сполученні з вірусом. Протікає гостро. Легені збільшено, з поверхні стікає кров'яниста рідина. У бронхах можливі некрози стінок, утворення абсцесів та бронхоестазів.

Пневмококова бронхопневмонія

Пневмококова бронхопневмонія характеризується утворенням осередків, тісно пов'язаних з бронхіолами. На периферії осередків — зона набряку, де багато мікробів.

Грибкова бронхопневмонія

Під час грибкової бронхопневмонії осередки мають різні розміри, у центрі осередків — розпад.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.