Будинок Набокова

Будинок Набокова — будинок в Санкт-Петербурзі, за сучасною адресою: Велика Морська вулиця, будинок 47. Саме в цьому особняку народився Володимир Набоков в 1899 році. В даний час перший поверх будинку музей Володимира Набокова.

Будинок Набокова

59°55′54″ пн. ш. 30°18′17″ сх. д.
Країна  Росія
Розташування Санкт-Петербург
Тип особняк
пам'ятка і музей
Стиль архітектура модерну
Дата заснування 1997

Будинок Набокова
Будинок Набокова (Росія)
 Медіафайли у Вікісховищі

Історія

Будинок в кінці 1897 року став приданим Олени Іванівни Рукавишнікової (1876—1939), що вийшла заміж за Володимира Дмитровича Набокова, який через сім років став його власником (очевидно, заради отримання ним цензу для участі у виборах). Їх син, Володимир Володимирович Набоков, жив в будинку до листопада 1917 року. Будинок був ретельно описаний у його автобіографії «Інші береги» (The Other Shores) і «Пам'ять, говори» (Speak, Memory). Протягом усього свого життя він ніколи не купував якогось іншого будинку, вважаючи за краще жити в готелях.

8 листопада 1904 року в будинку, у вітальні на першому поверсі — після відомої під назвою «комітетська» — проходило одне із засідань земського з'їзду, де було підписано резолюції, що містили конституційні вимоги (тому ряд дослідників саме з цієї події відраховує історію російської революції). Потім у будинку часто проходили засідання ЦК Конституційно-демократичної партії.

Музей Володимира Набокова

З квітня 1998 року перший поверх будинку (називався «сімейний поверх» у часи Набокова) займає «Музей Володимира Набокова», два верхніх поверхи («батьківський поверх» і «дитячий поверх») займає Санкт-Петербурзька дитяча школа мистецтв імені Бортнянського. На території музею є «телефонна кімната», «їдальня», «бібліотека», «кімната комітету» (тут було проведено більшість засідань Конституційно-демократичної партії) і «кухня».

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.