Булдир

Острів Булдир (Aleut: Idmaax[1]) — малий острів у групі Алеутських островів (штат Аляска, США).  Знаходиться між Ближніми островами на заході та Щурячими островами на сході.  Є найзахіднишим островом Алеутських островів, який сформувався за рахунок вулканічної активності у Четвертинний та сучасний час. Породи острову за датуваннями відносяться до цих двох часових проміжків. Породи старшої генерації представлені головним чином олівіновими базальтами, молодшої ж — горнблендитовимим базальтами та базальтовими андезитовими. Крім того, острів вважається молодшим за оточуючі острови, про що свідчить наявність меншої кількості квітучих рослин на острові.[1]

Пляж на острові Булдир
Булдир
Географія
52°21′16″ пн. ш. 175°55′13″ сх. д.
Акваторія Тихий океан
Площа 19,291 км²
Довжина 7 км
Ширина 4 км
Країна
 США
Адм. одиниця зона перепису західних алеутівd
Населення 0 осіб
Булдир
Булдир (Аляска)

 Булдир у Вікісховищі

Острів Булдир вперше відкритий 28 жовтня 1741 р. Вітусом Берінгом під час дослідження цієї території.[1] Острів маленький (6,9*4 км), його площа всього 19.291 км². Згідно з переписом населення 2000 острів незаселений.

Два головні вулкани острову: вулкан Булдир, який формує більшу частину острова, та вулкан Східного Мису, який формує північносхідну частину острова. Вулкан Булдир найвищий на острові 656 м. Берегова лінія острову — частіше  высокі круті скелі.  

Острів є домом для 21 видів морських птахів, що робить його колонії найрізноманітнішими  у Північній півкулі. Колоній острова включають великих конюг і конюг маленьких, а також тупиків, качурок та інші види. Це одне з чотирьох місць у світі, де розмножуються дрібні білоголові мартини (Rissa brevirostris).

Посилання

  1. Bergsland, K. (1994). Aleut Dictionary. Fairbanks: Alaska Native Language Center.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.