Бульвар Незалежності (Калуш)

Бульвар Незалежності є важливою транспортною артерією для Нового Калуша, оскільки поєднує дві головні вулиці: проспект Лесі Українки та вулиці Євшана. Включає в себе 2 окремі двосмугові автодороги.

Бульвар Незалежності
Калуш
Місцевість Новий Калуш
Назва на честь Акт проголошення незалежності України
Колишні назви
Болотна, Дзержинського
Загальні відомості
Протяжність 450 м
Координати початку 49°01′42″ пн. ш. 24°21′39″ сх. д.
Координати кінця 49°01′46″ пн. ш. 24°21′01″ сх. д.
Поштові індекси 77304[1]
Транспорт
Автобуси маршрут 8А
Зупинки громадського транспорту Фотоательє Кристал
Рух двосторонній (4 смуги)
Покриття асфальт, тротуар
Будівлі, пам'ятки, інфраструктура
Пам'ятники Камінь Незалежності
Забудова багатоповерхова (дев'ятиповерхівки)
Комерція кафе Тайстра (колишній Промінь), фотоательє Кристал
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap пошук у Nominatim
Мапа
 Бульвар Незалежності у Вікісховищі

Розташування

Поєднує проспект Лесі Українки та перехрестя вулиць Євшана-Помаранчевої Революції-Шептицького-Незалежності. До бульвару прилягає одна невелика вулиця — вулиця Гоголя.

Історія

На цьому місці розташовувалась садибна забудова колонії Новий Калуш, яка в 1925 р. приєднана до Калуша. Вулиця до 1947 р. називалася Болотною, коли рішенням райвиконкому № 19 14.03.1947 перейменована на вулицю Дзержинського. За генеральним планом 1977 р. північну половину цієї вулиці виділено під висотну забудову, знесені садиби, а дорожнє полотно протилежних смуг розділене газоном за бульварним типом. За бульваром була збережена попередня назва на честь Фелікса Дзержинського (південна частина продовжувалась називатись вулицею Дзержинського до 3.12.1992, коли міськрада перейменувала її на вулицю Михайла Павлика). Протягом 1980-их рр. було збудовано дві дев'ятиповерхівки. На протилежній стороні вулиці будівництво не велося, хоча й передбачалося.

5 листопада 1991 рішення міської ради бульвар Дзержинського (колишня північна частина вулиці Дзержинського) названа бульваром Незалежності[2] Також 15 грудня 1991 р. тут встановлено кам'яну брилу з меморіальною дошкою, яка неодноразово ставала об'єктом агресії для вандалів. У середині 2000-их рр. в експлуатацію здали Калуський центр зайнятості, який розташований на розі бульвару Незалежності та вулиці Гоголя. У 2005 році розпочалося будівництво нової дев'ятиповерхівки, яке завершилось на початку 2010-их рр. (збудовано лише 1 чергу). У 2014 році у вищезгаданій новобудові було відкрито супермаркет Соломон, який згодом був змінений на продуктовий оптовий магазин TORBA.

Сьогодення

В наші дні бульвар Незалежності представлений винятково багатоповерховою житловою забудовою та однією державною установою (міський центр зайнятості).

Дана вулиця є місцем проведення великої кількості масових святкових та розважальних заходів. Зокрема, в травні 2011 року саме на цій вулиці був побитий Рекорд України в рубриці «масове виконання танцю (вальс)». В даному заході взяли участь учні шкіл, танцювальні колективи Калуша та усі охочі. Щороку на цій вулиці відбуваються святкові дійства з нагоди Дня міста (27 травня) та Дня незалежності.

Світлини

Примітки

  1. Поштові індекси та відділення поштового зв'язку України
  2. Василь Цапів. Про що розповідають назви вулиць м. Калуша. — Калуш: Калуська друкарня, 2005. — 350 с. — С. 189.

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.