Бюджет

Бюдже́т франц. budget, давн. франц. bougette — «шкіряний гаманець») грошове вираження збалансованого розпису доходів і видатків держави, адміністративно-територіальної одиниці (області, району, міста, села), підприємства, установи за певний період. Організації що фінансуються за рахунок бюджету, себто платників податку, відповідно є бюджетниками.

Типи бюджетів

Також розрахунок прибутків і витрат держави, підприємств і установ, організацій, і осіб, що очікуються на певний судовий вирок. Залежно від рівня формування, розподілу та використання грошових фондів виділяють:

  • споживчі бюджети — прибутки та витрати фізичних осіб
  • бюджети підприємств, організацій, фірм, комерційних і некомерційних організацій
  • державний і місцеві бюджети.

Як правило, бюджет формується у вигляді таблиці прибутків і витрат: у дохідній частині враховуються усі види і суми коштів, які надходять, у видатковій — всі види витрат, що прогнозуються.[1]

Бюджет країни називають план формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, які здійснюються органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування протягом бюджетного періоду.[2]

Див. також

Джерела

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.