Бюджет
Бюдже́т (з франц. budget, давн. франц. bougette — «шкіряний гаманець») — грошове вираження збалансованого розпису доходів і видатків держави, адміністративно-територіальної одиниці (області, району, міста, села), підприємства, установи за певний період. Організації що фінансуються за рахунок бюджету, себто платників податку, відповідно є бюджетниками.
Типи бюджетів
Також розрахунок прибутків і витрат держави, підприємств і установ, організацій, і осіб, що очікуються на певний судовий вирок. Залежно від рівня формування, розподілу та використання грошових фондів виділяють:
- споживчі бюджети — прибутки та витрати фізичних осіб
- бюджети підприємств, організацій, фірм, комерційних і некомерційних організацій
- державний і місцеві бюджети.
Як правило, бюджет формується у вигляді таблиці прибутків і витрат: у дохідній частині враховуються усі види і суми коштів, які надходять, у видатковій — всі види витрат, що прогнозуються.[1]
Бюджет країни називають план формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, які здійснюються органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування протягом бюджетного періоду.[2]
Див. також
- Державний бюджет
- Оборонний бюджет
- Кошторис бюджетної установи
- Фінансовий план підприємства
- Сімейний бюджет
- Бюджетний надлишок
- Проектно-кошторисна документація
- Бюджетний моніторинг
Джерела
- Д. С. Вирський. Бюджет // Енциклопедія історії України : у 10 т. / редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. ; Інститут історії України НАН України. — К. : Наукова думка, 2003. — Т. 1 : А — В. — С. 422. — 688 с. : іл. — ISBN 966-00-0734-5.
- Бюджет // Фармацевтична енциклопедія
- Бухгалтерія для бюджету та ОМС // Портал про використання бюджетних коштів
Примітки
- БЮДЖЕТ | Фармацевтична енциклопедія. pharmencyclopedia.com.ua. Процитовано 3 липня 2016.
- zakon1.rada.gov.ua Бюджетний кодекс України від 21.06.2001 № 2542-III