Бібліотека імені Миколи Костомарова (Київ)

Бібліотека імені М. Костомарова — публічна бібліотека Шевченківського району м.Києва.

Бібліотека імені М. Костомарова
Районний Інформаційний Центр "Бібліотека ім. М. Костомарова" ЦБС Шевченківського району м. Києва
Бібліотека імені М. Костомарова
Країна:  Україна
Тип: публічна бібліотека
Назва на честь: Костомаров Микола Іванович
Розташування Шевченківський район
Адреса Київ, вул. Данила Щербаківського, 51-в
Заснована 1950
Фонди: ~ 80.000 видань
Читачів: ~ 7,900 читачів
Директор: Пескіна Ліна Яківна
Штат: 21
Сайт: biblio-nivki.blogspot.com


Історія бібліотеки

Історія бібліотеки, що носить сьогодні ім’я великого письменника, публіциста – історика Миколи Івановича Костомарова, має надзвичайно цікаву біографію, яка тісно пов’язана з історією нашої країни. Вона починається в далекому 1950 році, на масиві Нивки, що з’явився на окраїні міста. Марія Захарівна Гулько, член КПРС з 1917 року, після виходу на пенсію, в маленькій кімнаті одноповерхового будиночку по вулиці Януша Корчака, створила першу бібліотеку на Нивках. Поруч був гуртожиток будівельників, де й розпочала свою популяризаторську роботу Марія Захарівна. А коли почали зростати перші житлові будинки, вона поклопоталася про відкриття справжньої книгозбірні.

У 1957 році, на базі цієї громадської бібліотеки, була створена державна масова бібліотека №10 Жовтневого району, яка і розмістилась у гуртожитку будівельників по вул. Баумана (нині — Януша Корчака), 4. На цей час бібліотека вже мала 5000 книжок та тисячу відвідувачів.

У 1960 році бібліотека № 10 отримала звання «Бібліотека відмінної роботи». На честь 50-річчя газети «Правда», в 1962 році, одній з найкращих бібліотек міста було присвоєно ім’я «50-річчя газети «Правда». Книгозбірня підтримувала тісні зв’язки з корпунктом газети, на її базі була створена кімната-музей газети «Правда». До бібліотеки, на вогник, зліталися і ветерани і молодь. Частими гостями бібліотеки були відомі письменники, артисти, знатні люди Києва.

В 1965 році, книгозбірня отримує нове приміщення по вулиці Данила Щербаківського (тоді - Щербакова), 33 і стає центральною бібліотекою Жовтневого, а з часу перерайонування міста (у 1968 р.) Радянського району міста Києва. В її фондах уже 120 тисяч книжок, послугами бібліотеки користуються 10000 читачів. За 16 років із звичайної пересувки робітничого гуртожитку, вона перетворилася на Центральну бібліотеку Централізованої бібліотечної системи Радянського району міста Києва, у складі якої налічувалось 8 публічних бібліотек для дорослих.

Рік 1981. У бібліотеки знову новосілля: вона переїжджає в нове, двоповерхове приміщення по вулиці Щербакова 51-в, в якому працює донині. Відійшла в забуття більшовицька газета «Правда», перебудова відкрила нові сторінки життя відомих діячів української землі і з 1993 року бібліотека починає носити ім'я видатного історика, письменника, громадського діяча Миколи Костомарова.

У 2002 році відбувається чергова зміна в адміністративно-територіальному устрої міста Києва, під час якої ліквідується, як окрема адміністративна одиниця, Радянський район і з 1 січня 2002 року бібліотека ім. М. Костомарова входить у Централізовану бібліотечну систему Шевченківського району, як одна з найбільших філій і, враховуючи створений потужний інформаційний потенціал бібліотеки, починає виконувати функції районного інформаційного центру.


До послуг користувачів Центру:

  • Читальна зала
  • Інтернет-зала
  • Абонементний відділ
  • Інформаційно-бібліографічний відділ
  • Дитяча ігрова кімната «Чомусик»
  • «Мамина школа»
  • Кабінет психологічної довіри
  • Дитячий відділ
  • Відділ організації та використання фондів

Видання бібліотеки

Переглянути Більше видань останніх років.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.