Бівер (замок)

Замок Бівер (англ. Belvoir Castle) — місцева назва, котру отримав замок Бельвуар у Лестерширі, Англія.

Замок Бівер
Belvoir Castle
Замок Бівер, фасад
Замок Бівер, фасад
52°53′40″ пн. ш. 00°46′57″ зх. д.
Країна Велика Британія
Розташування Belvoir
Тип будинок-музейd і замок
Тип будівлі замок - палац
Стиль готика
Автор проєкту Джеймс Ватт
Будівельник Джеймс Ватт у 18 ст.
Архітектор James Wyattd
Будівництво XII століття —перебудови у XVIII ст., відновлення після пожежі 1816 р.
Будівлі:
замок-палац, пейзажний парк, паркові павільйони, алегорична мармурова скульптура, малі фонтани
Відомі мешканці Роджер Меннерс, 5-й граф Ретленд, король Яків І
Стан задовільний

Замок Бівер
Замок Бівер (Сполучене Королівство)
 Медіафайли у Вікісховищі

Назва

Замок має норманську назву — Бельвуар. Для місцевих мешканців норманська назва виявилася важкою і її переробили на Бівер. У російській літературі назва часто пишеться і вимовляється як Бельвуар.

Будівля

Невеликий замок був на узвишші ще у XII ст. і слугував за одну з королівський резиденцій. У 1257 році переданий королем у власність — Роберту де Роса. У родині де Роса перебував до початку XVI ст. Рід вимер і у 1508 році замок перейшов у володіння Джорджа Меннерса, що успадкував маєток від матері. До нього також перейшов і титул барона. У 1525 році син Джорджа Меннерса отримав титул графа.

Серед графів Ретленд особливе місце посів Роджер Меннерс, 5-й граф Ретленд, що отримав освіту на континенті і відрізнявся неабиякими літературними здібностями. Секретар російської Шекспіровської комісії професор Гілілов Ілля Михайлович (1924—2007) довів, що псевдонім Шекспір належав саме Роджеру Меннерсу (1576—1612).

Серед почесних відвідувачів замку король Яків І.

Наприкінці XVIII ст. замок зазнав перебудов у неоготичному стилі, а його вежі чимось почали нагадувати вежі, що має Віндзорський замок. Частка будівлі відновлена після пожежі 1816 року.

Володарі

Фасади замку

Джон Меннерс, 9-й граф Ретленд, у 1703 році отримав титул герцога. З тої пори замок Бівер — резиденція герцогів Ретленд. Він і зараз резиденція останнього герцога Ретленд та п'ятьох його дітей.

Картинна галерея замку

Стабільність державного устрою і відсутність значних заворушень в Британії впродовж останніх 350 років сприяла збагаченню володарів замку і накопиченню там творів мистецтва та антикварної зброї, гармат. Серед них — картинна галерея, де є твори Ганса Гольбейна Молодшого, Ніколя Пуссена, Томаса Гейнсборо, Джошуа Рейнолдса та ін. Одне полотно Ніколя Пуссена було втрачене під час пожежі 1816 р., а два — продані у XX ст. у США — (стали надбанням Національної галереї, м. Вашингтон, та Музей Гетті, Каліфорнія).

Сучасне використання

Замок Бівер залишається герцогською приватною власністю, але відкритий для відвідин громадськості і туристів. Частка його приміщень здається в оренду для проведення урочистостей. В замку проводять виставки птахів та тварин — качок, собак тощо. В замку відбуваються піротехнічні фестивалі — феєрверки, дозволена рибна ловля, катання на квадроциклах при дотриманні чемної поведінки і поваги до приватної власності володарів.

Замок Бівер декілька разів використовувався як натура для створення кінострічок. Остання — «Код да Вінчі», де замок Бівер виступав у ролі замку Гандольфо, літньої резиденції папи римського.

Див. також

Джерела

  • Матеріали періодичних видань

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.