Білоконь Олена Олексіївна
Оле́на Олексі́ївна Білоко́нь (народилася 3 березня 1979 року в селі Коритня Монастирищенського району на Черкащині) — українська співачка, солістка-вокалістка Національного президентського оркестру заслужений артист України.
Зовнішні відеофайли | |
---|---|
«Зачарована» | |
«Журавлі» |
Білоконь Олена Олексіївна | |
---|---|
| |
Основна інформація | |
Дата народження | 3 березня 1979 (42 роки) |
Місце народження | Монастирищенський район, Черкаська область, Українська РСР, СРСР |
Національність | українка |
Професія | Співачка |
Нагороди |
Орден «Гордість Нації» Медаль «Жертовність, любов до України» Посвідчення «Міжнародна Поліцейська асоціація України» |
Звання | Заслужена артистка України |
olenabilokon.com.ua |
Життєпис
До 1983 проживала з батьками в селі Коритня Монастирищенського району на Черкащині. Після цього сім'я переїхала в село Ісківці Лубенського району Полтавської області.
В 1986 вступила в Ісківську школу. В 1988 році сім'я переїздить у Гребінківський район, село Ульянівку(зараз с. Почаївка)
Після закінчення школи у 1994 році Олена почала навчатися при студії хору імені Верьовки. 20 червня 1996 року закінчила повний курс навчання за фахом «Співачка» і почала працювати в Пісенно-танцювальний ансамбль "ПОЛТАВА", Полтавської обласної філармонії, де пропрацювала 18 років
27 травня 2005 року закінчила Київський геологорозвідувальний технікум за спеціальністю «Діловодство» і здобула кваліфікацію діловод-референт із знанням комп'ютера
25 серпня 2008 року закінчила Міжрегіональну академію управління персоналом за фахом — політолог
30 червня 2013 року закінчила навчання у Київський національний університет культури і мистецтв (КНУКіМ) за спеціальністю «Музичне мистецтво», та здобула кваліфікацію магістра музичного мистецтва.
1 лютого 2019 року прийнята за сумісництвом на посаду соліст-вокаліст оркестру Національного президентського оркестру, місто Київ.
По 06 березня 2020 року основний вид діяльності: керівник гуртка художньої самодіяльності Полтавської Державної Аграрної академії.
З березня 2020 по 2021 рік включно працювала директором центру культури і студентської творчості в Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»
Творчість
Починала співати дуетом з мамою. Після виступу на сцені палацу «Україна» на фольклорному святі творчий дует посів І місце.
Навчаючись у школі, була переможницею серед солістів-вокалістів на районних і обласних оглядах і конкурсах. Зайняла перше місце в конкурсі: «Таланти твої, Україно».
У 1997 році в числі найкращих вокалістів пісенно-танцювального ансамблю «Полтава» гастролювала у Варшаві, Раві Руській, Февізано.
У березні 2008 в Полтавському музично-драматичному театрі імені М. В. Гоголя відбувся перший творчий вечір «Від серця до серця», лейтмотивом якого стали слова: «Взяла пісні я з маминого серця, тепер їх людям роздаю».
2010 року артистка бере участь в 3-му фестивалі української та польської культур — «Пирятин-Fest» 2011 рік — сольний концерт «Від серця до серця» 12 травня 2012 року взяла участь у ІІ- всеукраїнському фестивалі національної вишивки та костюмів «Цвіт вишиванки» у м. Тернопіль за запрошенням організаторів родини Ірини Потерейко (Недошитко)
08 липня 2012 року взяла участь у всеукраїнському фестивалі мистецтв «Україна- свята родина»
31 березня 2012 року взяла участь у телемарафоні української пісні «Пісня об'єднує нас». Трансляція відбувалася у 155-ти країнах світу
25 квітня 2012 року в місті Полтава у палаці дозвілля «Листопад» відбулася презентація першого аудіодиску «Від серця до серця». Виступ артистки супроводжувався живим звуком, акомпанементами якого були найкращі музиканти міста Києва. Вражали майстерністю танцю молодіжні танцювальні колективи « Фурор», « Світанок», балет пісенно-танцювальнального ансамблю «Полтава». Були представлені автори пісень М.Бойко, К.Вишинська, В.Сабельніков, Ю.Шевченко, Л.Сябро, Л.Вернигора, А.Вертиполох, М.Ларін, Л.Глинська, О.Марюхнич, Л.Таран, Г.Макайда, Н.Христенко, та автори музики до цих пісень Р.Білишко, Т.Садохіна, О.Павленко, А.Вертиполох, М.Ларін
30 червня 2014 роцу закінчила Київський національний університет культури і мистецтв та здобула другу вищу освіту за спеціальністю «Музичне мистецтво» та здобула кваліфікацію магістра музичного мистецтва. Також випустила альбом «Музика любові» та підтвердила сольним концертом в Палаці Дозвілля «Листопад».
Активно займається волонтерською діяльністю . Регулярно відвідує з концертами зону ООС/АТО та здійснює благодійні концерти в школах-інтернатах для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, будинках-інтернатах для людей похилого віку, та благодійні концерти для збору коштів хворим дітям
17 серпня 2013 року бере участь у районному фестивалі народної творчості «Кручанські забави», с. Велика Круча, Полтавської області
2012 рік сольний концерт «Від серця до серця» (презентація аудіоальбому)
2013 рік сольний концерт «Моя душа співа пісні»
В 2014 році відбувся концерт «Моя земля» у супроводі Національного президентського оркестру України
2015 рік сольний концерт «Музика любові» (презентація аудіоальбому)
2016 рік сольний концерт «Осяяна любов'ю» (презентація аудіоальбому)
2017 рік сольний концерт «Пісенні крила долі»
2018 рік сольний концерт «Робіть добро» (презентація аудіоальбому)
2019 рік сольний концерт «Моя земля»
У 2020 році онлайн- концерт в рамках карантинних обмежень
В 2021 році сольний концерт «Для тебе»
У репертуарі має, зокрема, пісні про Україну, рідну хату, маму і тата, людське добро і щирість, калину, кохання.
Вокальна студія
5 вересня 2015 року відкрила вокальну студію «Театр народної пісні» у м. Полтава
Ідея створення дитячої вокальної студії «Театр народної пісні» належить Олені. Вірніше, це більш чим ідея. Це втілення давньої мрії, яка з'явилась у неї ще на початку професійної діяльності на сцені Полтавської обласної філармонії. Уже будучи відомою на Полтавщині, Олену часто запрошували до складу журі на різних дитячих пісенних конкурсах. Можливо, це і дало поштовх підтримати талановитих дітей, яких так багато в Полтаві, а саме створити свою власну студію.
В приміщенні ТРЦ «Київ» відбулася презентація вокальної студії. Це подія була хвилююча не тільки для артистки, а і для перших її учнів. На початок їх ще не так багато — 12….3 хлопчини і 9 дівчаток.
Відзнаки
- 14 вересня 2009 року Указом Президента України Білоконь Олені Олексіївні присвоєне почесне звання «Заслужена артистка України».[1] 15 вересня в Національному палаці мистецтв «Україна» на заключному етапі Фестивалю мистецтв «Слава роду Полтавського» отримала нагрудний знак та посвідчення.
- У 2016 р. Олена Білоконь отримала премію Володимира Ковпака, за патріотичну пісню «Батальйон небайдужих»
- 05 травня 2016 року Грамота за активну громадську позицію та організацію концерту для особового складу військової частини- польова пошта В200, підписана командиром частини полковником Є. В. Добриніним.
- 23 червня 2016 року Почесна грамота за активну громадську діяльність, особистий вагомий внесок у розвиток дружби і співробітництва між працівниками правоохоронних органів країн світу, підписану президентом УС МПА, радником МВС України генералом внутрішньої служби України А. В. Василишиним
- 17 лютого 2016 р. Указом Президента України відзначена нагородою «За гуманітарну участь в антитерористичній операції»
- 27 жовтня 2016 Нагрудний знак «Почесна відзнака української секції міжнародної поліцейської асоціації» (№ 0346)
- 13 лютого 2017 року Подяка за високу творчу майстерність, вагомий внесок у справу військово-патріотичного виховання молоді та військовослужбовців Збройних Сил України від командира військової частини А1671 підполковника О. О. Нагорнюка.
- У 2017 р. премію Володимира Малика за альбом «Осяяна любов'ю»
- 20 липня 2017 р. — нагороджена медаллю за «ЖЕРТОВНІСТЬ, ЛЮБОВ ДО УКРАЇНИ» — нагорода (19440) Української Православної Церкви Українського патріархату за підписом ФІЛАРЕТА.
- 2017 рік Подяка за розуміння потреб та активну участь у наданні всебічної допомоги Збройним Силам України, захисту Суверенітету, територіальної цілісності України та підтриманні високого патріотичного настрою у особового складу, підписана командиром частини польова пошта В0113 майором Р. Ф. Медведчуком
- 03 жовтня 2017 року Подяка за активну життєву позицію, небайдужість, добрі вчинки та надану благодійну допомогу від організації культурологічного забезпечення особового складу оперативно-тактичного угрупування «Луганськ» в ході проведення Антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей підписану генерал- майором О. М. Мікацем
- 10 листопада 2017 року — нагороджена орденом Золота зірка «За заслуги» від громадської організації «Спілка учасників АТО і захисників вітчизни» м. Рівне та Рівненської області- «Горинь»
- 2017 рік- Подяка за особистий внесок у піднятті бойового духу, за душевну підтримку та патріотизм, за тепле виконання українських сучасних і народних пісень, неймовірну енергетику, яка надихає на захист та любов до України, підписана головою правління ГО « Спілка учасників АТО і захисників вітчизни» м. Рівне та Рівненської області- «Горинь» А. В. Берташем
- 2017 рік Подяка за стійку громадську позицію та активну участь у громадському житті Комунального закладу "Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни Рівненської обласної ради, підписану начальником А. І. Бурачиком
- 2017 рік Грамота за організацію благодійного концерту та моральну підтримку бійців учасників АТО, які знаходяться на лікуванні та реабілітації у Рівненському військовому госпіталі, підписану командиром військової частини А1446 полковником О. В. Кльоновим
- 24 серпня 2018 року нагороджена почесною відзнакою «Лауреат конкурсу „Українська мова- мова єднання“»
- 02 лютого 2021 р. — нагороджена медаллю «За служіння мистецтву» (№ 674)
- вересень 2021 р.- нагороджена почесною грамотою та орденом «Гордість нації»
Альбоми
- «Від серця до серця» — 20 пісень (2012)
- Отча сторона (сл. М. Бойко, муз. О. Білоконь, Р. Білишко)
- Найрідніше (сл. К. Вишинська, муз. Т. Садохіна)
- За добро (сл. В. Сабельніков, муз. О. Павленко)
- Свято Новорічне (сл. Ю. Шевченко, муз. Р. Білишко)
- Зоря зійде (сл. М. Бойко, муз. О. Білоконь, Р. Білишко)
- Мамині пісні (сл. Л. Сябро, муз. Т. Садохіна)
- Кум Кирило (сл. Л. Вернигора, муз. Т. Садохіна)
- Щебече донечкаь (сл. М. Бойко, муз. Т. Садохіна)
- Гусоньки (сл. і муз. А. Вертиполох)
- Подарую серце (сл. і муз. М. Ларін)
- Покохай (сл. і муз. Т.Садохіна)
- Ти люби мене (сл. Л. Сябро, муз. Т. Садохіна)
- Дівчина-веселка (сл. Л. Глинська, муз. О. Павленко)
- Ніч з тобою (сл. О. Марюхніч, муз. О. Павленко)
- Ти мене відпусти (сл. Л. Таран, муз. О. Павленко)
- Ми удвох (сл. Г. Макайда, муз. Т. Садохіна)
- Тобі єдиному… (сл. Н. Христенко, муз. Т. Садохіна)
- Ковток холодного вина (сл. Л. Таран, муз. О. Павленко)
- Квітує Сад (сл. М. Бойко, муз. О. Білоконь, Р. Білишко)
- Надія сонячна (сл. О. Марюхніч, муз. О. Павленко)
- «Музика любові» — 17 пісень (2014)
- Вранішня молитва(сл. та муз. В. Шевченко)
- Дарую, Вам, пісню (сл. Н. Третяк, муз. О. Білоконь, Р. Білишко)
- Матері (сл. та муз. О. Житинський)
- Тату (сл. та муз. Л. Глинська)
- Сотник (сл. В. Слєпцов, муз. О. Білоконь)
- Ота стежина (сл. О. Печора, муз. В. Охріменко)
- У перетику ходила (сл. Т. Шевченко, муз. П. Процька)
- Жінка легенда (сл. та муз. В. Шевченко)
- Козаче (сл. В. Слєпцов, муз. О. Білоконь)
- Афганістан (сл. В. Вертій, муз. А. Одаренко)
- Подруженька (сл. М. Бойко, муз. О. Білоконь)
- Крок (сл. В. Сабельников, муз. О. Павленко)
- Ясенове (сл. В. Слепцов, муз. Р. Білишко)
- Хмільне причастя (сл. В. Слепцов, муз. О. Білоконь)
- Піднімемо разом неньку — Україну (сл. О. Печора, А. Супрун, муз. А. Супрун)
- Ковток холодного вина (сл. Л. Таран, муз. О. Павленко)
- Отча сторона (сл. М. Бойко, муз. О. Білоконь, Р. Білишко)
- «Осяяна любов'ю» — 19 пісень (2016)
- Музика любові (муз. Б. С. Стегній, сл. Н. П. Третяк)
- Моя ікона (муз. В. І. Шевченко, сл. В. І. Шевченко)
- Батальйон небайдужих (муз. Р. Г. Білишко, О. О. Білоконь, сл. М. В. Бойко)
- Мій герой (муз. О. О. Білоконь, А. В. Пиляй, сл. В. М. Сабельников)
- Козак молодий (муз. В. І. Шевченко, сл. В. І. Шевченко)
- Українські козаки (муз. В. І. Шевченко, сл. В. І. Шевченко)
- Хмарка (муз. Українська народна, сл. Українська народна)
- Присвята Кириченко (муз. О. О. Білоконь, сл. Н. П. Третяк)
- Щастя нам українці (муз. В. І. Шевченко, сл. В. І. Шевченко)
- Над Симоненком лебеді летять (муз. О. М. Житинський, сл. Н. М. Баклай)
- Моя земля (муз. О. О. Білоконь, Р. Г. Білишко, сл. М.Шевчук-Можиловська)
- Не залишай (муз. Л. В. Галич, сл. Л. В. Галич)
- Зійшло сонце раннє (муз. О. О. Білоконь, сл. М.Шевчук-Можиловська)
- Сон (муз. О. Л. Павленко, сл. С. В. Кравченко)
- Так знай (муз. О. Л. Павленко, сл. С. В. Кравченко)
- Крила долі (муз. В. І. Шевченко, сл. В. І. Шевченко))
- Дай руку (муз. О. Л. Павленко, сл. Ю. А. Глущенко, В. М. Сабельников)
- Ковток вина (ремікс) (муз. О. Л. Павленко, сл. Л. А. Таран)
- Моя Родина (муз. Р. Г. Білишко, О. О. Білоконь, сл. Ю. Г. Шевченко, В. М. Сабельников)
- «Робіть добро» — 18 пісень (2019)
- Батальйон небайдужих
- Величальна хлібові
- Дорогі мої батьки
- З тобою ми зустрілись
- Ковток вина
- Козаче
- Крила долі
- Ой кум, кума
- Ой, Василю
- Ой, піду я в сад гулять
- Отча сторона
- Робіть добро
- Рушник
- Свіча
- Стояли хлопці
- Танцюй, народ
- Хочу мати чоловіка
- Щастя нам, українці
- «Зачарована» — 18 пісень (2022)
- Друзі 00:02 (Слова Зої Журавки, музика Олени Білоконь)
- Журавлі 03:27 (Слова Зої Журавки, музика Олени Білоконь)
- Сини мої 07:24 (Слова Зої Журавки, музика Олени Білоконь)
- Моє рідне село 10:40 (Слова Зої Журавки, музика Олени Білоконь)
- Полин 14:00 (Слова Зої Журавки, музика Олени Білоконь)
- Серце без кохання 18:02 (Слова Зої Журавки, музика Олени Білоконь)
- Зоряні стежини 21:31 (Слова Ніни Діденко, музика Юрій Задорожній)
- Джерело 25:45 (Слова Ніни Діденко, музика Олени Білоконь)
- Щасливого Різдва 28:54 (Слова Ніни Діденко, музика Олени Білоконь)
- Зачарована 32:50 (Слова Ніни Діденко, музика Олени Білоконь, Руслан Білишко)
- Присвята матері 36:13 (Слова Зої Журавки, музика Олени Білоконь)
- Вимолю 39:48 (Слова Зої Журавки, музика Олени Білоконь)
- Зацілуй 43:28 (Слова Зої Журавки, музика Олени Білоконь)
- Без тебе 47:23 (Слова та музика Валентини Шевченко)
- Для тебе 51:07 (Слова та музика Валентини Шевченко)
- Її імення мати 54:29 (Слова та музика Валентини Шевченко)
- Чашка кави 57:48 (Слова Зої Журавки, музика Олени Білоконь)
- Мова моя 01:01:41 (слова Володимира Слєпцова, музика Олени Білоконь)
Відеокліпи
- Дві матері(2010 рік)
- Найрідніше(2010 рік)
- Дівчина весна (2011 рік)
- Мамині пісні(2011 рік)
- Бузина (2012 рік)
- Козаче
- Отча сторона
- Будемо разом
- Джерело
- Полин
- Без тебе
- Зоряні стежини
- Присвята матері
- Зацілуй
Родина
Діти: донька Леся (2008 р.н)
Примітки
- УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №738/2009. Офіційне інтернет-представництво Президента України. 14 вересня 2009. Процитовано 23 травня 2017.
Посилання
- Олена Білоконь - Офіційний сайт.
- Олена Білоконь. Жінка-УКРАЇНКА. 23 травня 2017.
- Білоконь Олена Олексіївна. grebenka.com.