Білосніжка (мультфільм, 1933)

«Білосніжка» (англ. Snow-White або англ. Betty Boop in Snow-White) анімаційний фільм з серії «Бетті Буп», знятий у 1933 році. Хоча режисером мультфільму є Дейв Флейшер, однак всю анімацію виконав Роланд Кренделл. Кренделл отримав можливість працювати над «Білосніжкою» як винагороду за вірність студії, а створений фільм вважається його шедевром і важливою віхою золотого віку американської анімації. Робота над мультфільмом зайняла в аніматора шість місяців.

Білосніжка
англ. Snow White
Вид мальована анімація
Жанр казка, комедія
Режисер Дейв Флейшер
Продюсер Макс Флейшер
Кінокомпанія Fleischer Studios
Дистриб'ютор Paramount Pictures
Тривалість 7 хв.
Мова англійська
Країна  США
Рік 1933
IMDb ID 0024578
 Білосніжка у Вікісховищі

Сюжет

Чарівне дзеркало з обличчям, яке нагадує Кеба Келловея, називає Бетті Буп «найпрекраснішою на землі», що шалено злить Королеву (схожу на подружку моряка Попая Олив Ойл). Королева наказує охоронцям Бімбо і Коко відрубати Бетті голову. Зі слізьми на очах, вони прив'язують дівчину до дерева і готуються її стратити, але їм її стає шкода, і вони закопують плаху й сокири у землю (при цьому, вони падають у яму, намагаючись заштовхнути туди знаряддя). Бетті Буп вдається втекти, але вона потрапляє в замерзлу річку, і опиняється у льодовій труні, котра скочується схилом пагорба у будиночок сімох гномів. Ті вирішують віднести замерлу Бетті до чарівної печери. В ту пору, Коко і Бімбо випадково потрапляють у ту ж саму печеру (з королевою, котра перетворила себе на відьму). Королева перетворює Коко на гротескну істоту, поки він співає «St. James Infirmary Blues», після чого заморожує і його, і Бімбо. Вирішивши, що всі завади усунуті, лиходійка знову запитує у дзеркала, хто на світі всіх миліший, але дзеркало випускає чарівний димок, повернувши троїцю в нормальний стан і перетворивши Королеву на страшне чудовисько. Розгніваний монстр мчить за героями, поки Бімбо не схопив його за язик і вивернув навиворіт. Чудовисько тікає, а Бетті, Коко і Бімбо стають в коло і танцюють. На цьому моменті фільм закінчується.

Вплив

Мультфільм був визнаний «культурно значущим» Бібліотекою конгресу США і 1994 року увійшов до Національного реєстру фільмів. У том ж році він потрапив до списку 50 найвизначніших мультфільмів.

Цікаві факти

  • Мультфільм перебуває в суспільному надбанні.
  • У «Білосніжці» активно використовується техніка ротокопіювання, винайдена Максом Флейшером у 1914 році.
  • Мультфільм був використаний у кліпі Ghostemane — Mercury[1]

Примітки

  1. TRASH 新 ドラゴン (8 вересня 2017). GHOSTEMANE - Mercury. Процитовано 17 травня 2018.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.