ВЕС Меркур

ВЕС Меркур (нім. Merkur) – німецька офшорна вітрова електростанція, яка станом на 2017 рік перебувала на стадії підготовчих робіт та виготовлення обладнання. Місце для розміщення ВЕС обрали у Північному морі за 35 км північніше острова Боркум (один із Фризських островів).

ВЕС Меркур
54°01′ пн. ш. 6°33′ сх. д.
Держава  Німеччина
Статус будується
Район Exclusive economic zone of Germany in the North Sead
Розташування Північне море, біля острова Боркум
Рік початку будівництва 2018 рік
Роки вводу першого та останнього агрегатів 2019 (план)
Основні характеристики
Тип ВЕС офшорна
Генеруюча потужність, МВт 396 МВт
Середньорічне виробництво, млн кВт·г 1750 млн. кВт-год (проект)
Характеристики обладнання
Кількість і марка генераторів 66 вітрових турбін General Electric Haliade 150
Потужність генераторів, МВт 6,0 МВт
Власник
Merkur Offshore GmbH
Мапа
ВЕС Меркур
ВЕС Меркур (Німеччина)

Проект реалізується спеціально створеною компанією Merkur Offshire GmbH, за якою стоїть група із  п'яти власників. Основна участь належить фінансовим інвесторам Partners Group та InfraRed Capital Partners Limited (50% і 25%), крім того задіяні власник спеціалізованого флоту для офшорних операцій бельгійська DEME (12,5%) та виробник вітрових турбін General Electric (6.25%). Остання поставить 66 вітроагрегатів Haliade 150 одиничною потужністю 6 МВт. Кожна лопать цієї турбіни має довжину 73,5 метра.

У першій половині 2017-го розпочалось виробництво компонентів турбін на заводі у французькому Сен-Назері. Тим часом в порту Емсхафен (Нідерланди) ведуться підготовчі роботи до монтажу вітроагрегатів, який планують розпочати весною 2018-го та завершити до кінця того ж року (введення ВЕС в комерційну експлуатацію заплановане вже на 2019 рік). Монтаж здійснюватиметься в районі з глибинами моря 28-34 метра.

Серед законтрактованих для робіт на станції спеціалізованих суден повинне бути багатоцільове Living Stone, для якого укладання кабелів по проекту Меркур стане першою операцією після введення в експлуатацію. Станцію під'єднають до офшорної платформи HVDC DolWin gamma.

Загальна вартість спорудження ВЕС оцінюється у 1,6 млрд євро. Очікується, що вона вироблятиме 1,75 млрд кВт-год електроенергії на рік.[1][2][3][4]

Примітки

  1. KfW contributing to the financing of the Merkur offshore wind farm. www.kfw.de (англ.). Процитовано 9 вересня 2017.[недоступне посилання з червня 2019]
  2. MERKUR OFFSHORE. Wind power magazine|Offshore wind farm news| wind industry (амер.). Архів оригіналу за 9 вересня 2017. Процитовано 9 вересня 2017.
  3. Construction of German Merkur wind farm starts from Eemshaven.
  4. GE Rolls Out First Merkur OWF Nacelle. Offshore Wind. Процитовано 9 вересня 2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.