Валентин Принсеп

Валентин Принсеп (англ. Valentine Cameron Prinsep; 14 лютого 1838, Калькутта 11 листопада 1904, Лондон) британський історичний і жанровий живописець.

Валентин Принсеп

Народження 14 лютого 1838(1838-02-14)[1][2][…]
Колката, Company rule in Indiad[3]
Смерть 11 листопада 1904(1904-11-11)[4][1][5] (66 років)
  Лондон, Сполучене Королівство[3]
Поховання
Tomb Chest Of Valentine Cameron Prinsepd : 
Країна  Сполучене Королівство
Діяльність художник, прозаїк-романіст, фотограф
Член Королівська академія мистецтв
Батько Henry Thoby Prinsepd[6][7]
Мати Sarah Pattled[8][7]
У шлюбі з Florence Leylandd[7]
Діти Anthony Leyland Val Prinsepd[7]
Брати, сестри   Alice Marie Prinsepd[7]

 Валентин Принсеп у Вікісховищі

Біографія

Його батько, Генрі Тобі Принсеп, протягом шістнадцяти років був членом Ради у справах Індії, влаштувався в Літтл-Холанд-Хаусі в Кенсінгтоні, який став центром місцевого артистичного товариства. Генрі Принсеп був близьким другом Дж. Ф. Уотс. У якого спочатку навчався його син, з дитинства захопившись малюванням. Потім Валентин працював в Парижі в майстерні Шарля Глейра; їм була зображена Таффи, героїня новели «Трільбі» його друга Джорджа Дюморье. Він був близьким другом Мілле і Берн-Джонса, з яким подорожував по Італії. Разом з Россетті та іншими художниками взяв участь в художньому оформленні залу дискусійного суспільства Оксфордського університету. Навчався в Лондонській академії мистецтв, де його головним наставником був Лейтон, прийоми живопису якого він швидко перейняв.

З 1862 року Принсеп почав набувати розголосу як салонний художник. Його першою відомою роботою стала виставлена в 1862 році в академії картина «Бьянка Капелло намагається отруїти кардинала Медічі». Популярність отримали також виконаний ним портрет генерала Гордона в китайському костюмі (1866), картини «Сестра немовляти Мойсея сторожить його на Нілі» (1867), «Венеціанський любитель мистецтва», «Бахус і Аріадна», «Смерть Клеопатри» (1870), «Новини з чужини» (1871), «Вплив весни» (1872), «Менует „і“ До скорого побачення». 1877 — відправився в Індію і за підсумками поїздки написав в 1880 році величезне полотно з зображенням того, що відбувалося в Делі 1 січня 1877 року під головуванням віце-короля лорда Лейтона зборів васалів імператриці Індії, яке потім прикрашало Букінгемський палац. 1879 — став асоційованим, а в 1894 році діючим членом Королівської академії. 1879 — видав під назвою «Imperial India» твір про свою подорож в Індостан і про портретованих їм тамтешніх Раджа. 1884 — одружився на Флоренс, дочки відомого колекціонера Фредеріка Лейланда. Написав також дві п'єси, «Cousin Dick» і «Monsieur le Duc», які були поставлені в Королівському театрі і Театрі св. Якова відповідно, та дві новели. Був похований на Бромптонському кладовищі.

На думку авторів Інтерес, його картини могли вважатися «складені з розумом і смаком, виконаними з рідкісною ретельністю та приємними, хоча і не особливо сильними по фарбах».

Примітки

Джерела

  • Принсеп, Валентин // Энциклопедический словарь Брокгауза и Ефрона: в 86 т. (82 т. и 4 доп.). — СПб., 1890—1907.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.