Велетенський мурашиний лев західний

Велетенський мурашиний лев західний (Acanthaclisis occitanica) вид комах з родини Мурашині леви (Myrmeleontidae).

?
Велетенський мурашиний лев західний

Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Neuroptera
Родина: Myrmeleontidae
Рід: Acanthaclisis
Вид: Велетенський мурашиний лев західний
Acanthaclisis occitanica
(Villers, 1789)
Посилання
Вікісховище: Acanthaclisis occitanica
Віківиди: Acanthaclisis occitanica
ITIS: 982751
NCBI: 2064858

Поширення

Середземноморський реліктовий вид, який зустрічається в посушливих районах Середньої та південної Європи, на півночі Африки та широкою смугою від Малої Азії до Пакистану.

В Україні — південь та Крим. Рідкісний вид. Найчастіше трапляються поодинокі особини, проте місцями іноді спостерігається літ, який складається з численних дорослих особин.

Морфологічні ознаки

Тіло і ноги густо вкриті довгими волосками. У костальному полі переднього крила клітинки переднього ряду плоскі, неначе сплющені, клітинки заднього ряду помітно більші, п'ятикутної форми, тіло імаго 40-49 мм.

Особливості біології

Населяє переважно приморські піски та дюни з розрідженою чагарниковою чи трав'янистою рослинністю. На півдні Європи зустрічається і в гірській місцевості до висоти у 1000 м.н.р.м. Дорослі особини активні з настанням сутінків, досить охоче летять на світло. Личинки, які досягають у довжину до 30 мм, живуть у піщаному ґрунті під тонким шаром піску, де активно вишукують здобич. На відміну від багатьох інших представників родини пасток у вигляді лійок не будують. Повний цикл розвитку становить три роки.

Загрози та охорона

Вид потерпає через господарське та рекреаційне освоєння приморських пісків, їхнє заліснення.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.