Великий Качський Ранн

Великий Качський Ранн — сезонно болотиста солончакова пустеля, розташована у біогеографічному регіоні пустелі Тар на території округу Кач штату Гуджарат, Індія. Назва «Ранн» походить від слова ран (хінді रण), яке на мові хінді означає «солончак». Це слово, в свою чергу, походить від санскритського ірина (iriṇa IAST, इरिण), що зустрічається у «Рігведі» і «Махабхарата». Качський Ранн займає територію в 30 000 км² і розташовується між Качською затокою і гирлом річки Інд у південному Пакистані. У північній частині Качського Ранну до Качської затоки впадає річка Луні, що має джерело в Раджастхані. В період сезону дощів плоский пустельний солончак покривається водою і служить місцем розмноження фламінго та інших видів птахів. В особливо вологі роки зазнає заболочування весь простір від Качської до Камбейської затоки.

Великий Качський Ранн

24°05′11″ пн. ш. 70°38′16″ сх. д.
Країна  Пакистан і  Індія
Регіон Kutch districtd
Сінд
Тип Солончак
Площа 7505,22 км²
Ідентифікатори і посилання
Великий Качський Ранн
Великий Качський Ранн (Пакистан)
 Великий Качський Ранн у Вікісховищі

Раніше цей регіон був мілиною Аравійського моря. Потім Качський Ранн виявився ізольованим від океану, перетворившись на велике озеро, яке існувало ще за часів Александра Македонського. У минулому до Качського Ранну впадала річка Гхаггар-Хакра, яку ототожнюють з річкою Сарасваті, описаною у Ведах. Понад 3000 років тому вона стала сезонної рікою, яка зникає у пустелі на півночі Раджастхана. В 1863 році дослідженням геологічної структури Великого Качського Ранна займався Фердинанд Столичка.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.