Великий Тап

Великий Тап (рос. Большой Тап) — річка у Росії, ліва притока Конди (басейн Обі), тече на заході Ханти-Мансійського автономного округу.

Великий Тап
61°34′45″ пн. ш. 65°41′00″ сх. д.
Витік на кордоні між Октябрьським і Совєтським районами Ханти-Мансійського АО, Росія
• координати 61°34′45″ пн. ш. 65°41′00″ сх. д.
висота, м 112 м
Гирло за 30 км вище Лугового, Кондинський район Ханти-Мансійського АО, Росія (ліва притока Конди)
• координати 59°56′47″ пн. ш. 65°44′54″ сх. д.
висота, м 42 м
Басейн КондаІртишОбКарське мореПівнічний Льодовитий океан
Країни:  Росія
Прирічкові країни: Росія: Ханти-Мансійський АО
Регіон Ханти-Мансійський автономний округ — Югра
Довжина 504 км
Площа басейну: 6 700 км²
Притоки: Нітльюган (л.), Мурах (пр.), Тум’я (л.), Пуйя (л.)
Ідентифікатори і посилання
код ДВР Росії 14010600112115300016559
GeoNames 1509072

Фізіографія

Великий Тап бере початок на висоті 112 м над рівнем моря, витікаючи з невеликого озера Таптю, розташованого на північному сході Совєтського району Ханти-Мансійського автономного округу поблизу кордону з Октябрьським районом. Тече по Кондинській низовині на західному краї Західно-Сибірської рівнини у південному напрямку, майже не відхиляючись від нього на всьому своєму протязі до самого впадіння в Конду. Річка тече по надзвичайно заболоченій місцевості з великою кількістю озер; особливо крупні за площею озера розташовані у середній частині басейну. Русло дуже звивисте з безліччю меандрів. Річка має рівнинний характер на всьому протязі.

Великий Тап зливається з Кондою за 30 км вище по її течії від селища Луговий на висоті 42 м над рівнем моря.

Великий Тап має чотири більш-менш значні притоки і велику кількість малих. Нітльюган впадає зліва у верхів’ях. Мурах — найдовша притока — тече з озер правобережжя середньої течії, що займають вододіл Великого Тапа і Мулим’ї. Тум’я і Пуйя, що течуть з озер лівобережного вододілу з Юкондою — також лівою притокою Конди — впадають у низов’ях.

Живлення снігове і дощове.

Інфраструктура

Басейн Великого Тапа знаходиться майже повністю в межах Кондинського району Ханти-Мансійського автономного округу, лише верхів’я лежать в межах Совєтського району. Станом на 2009 рік постійних поселень на річці немає. Річка несудноплавна.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.