Ветлугазавр

Ветлугазавр (Wetlugasaurus angustifronts) — викопний рід темноспондильных земноводних з раннього тріасу на півночі Росії і Гренландії[1]. Череп завдовжки 22 см, загальна довжина тіла складала від 75 сантиметрів до 3-х метрів. Тварини мешкали на берегах річок поблизу Ветлуги[2].

?
Ветлугазавр

Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Земноводні (Amphibia)
Ряд: Темноспондили (Temnospondyli)
Родина: Capitosauridae
Рід: Ветлугазавр (Wetlugasaurus)
Riabinin, 1930
Посилання
Вікісховище: Wetlugasaurus
Віківиди: Wetlugasaurus
Fossilworks: 37106

Були знайдені деякі зуби, череп, фрагменти щелепи, фрагменти ребер, повні кінцівки і майже повний хвіст.

Історія відкриття

У 1920-х роках Анатолій Миколайович Рябинин відкрив фрагменти істоти, яку назвав ветлугазавром: виявлений він був на берегах Ветлуги в Костромській губернії в околицях села Зубовскоє (нині не існуючого)[3].

Наступні такі знахідки були зроблені в 1927 році І. А. Єфремовим у волосного села Пищуг. Там, у районі річок Федросов (зараз їх підписують на карті як Фердоси) у не існуючих нині лісових починків Єфремов і відкопував схожі скам'янілості[4].

Примітки

Посилання

  • The Age of Dinosaurs in Russia and Mongolia by Michael J. Benton, Mikhail A. Shishkin, David M. Unwin, and Evgenii N. Kurochkin. p. 35—59.
  • Bibliography Of Fossil Vertebrates 1934—1938 by C. I. Camp
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.