Випадкова подорож

«Випадкова подорож» (попаданці) — поширений прийом фантастичної літератури, пов'язаний з раптовим перенесенням героя в минуле (можливі варіанти: паралельний світ, не пов'язаний з нашим, майбутнє, інша планета, потрапляння в світ гри). У японській художній літературі жанр випадкового транспортування в паралельний всесвіт або фантастичний світ відомий як ісекай.

Зазвичай використовується одна з двох схем перенесення: герой переноситься в своєму тілі або його свідомість переноситься в тіло мешканця минулого або іншого світу.

Перенесений герой нерідко покликаний вищими силами для виконання якоїсь місії, але при цьому залишається консервативною фігурою, революційні зміни не є його метою. Прогресивна діяльність героя (якщо вона взагалі має місце) зводиться до перенесення елементів звичного йому світу в нове оточення. Утім, оскільки він є прибульцем із дуже відмінного середовища, привнесені зміни можуть бути досить глобальні.

Попаданець у минуле, як правило, більш соціально успішний типаж, психологічно близький до переселенців-колоністів. Після потрапляння в минуле він успішно адаптується до нового оточення і починає змінювати його «під себе». Здійснюючи ті чи інші зміни, він керується знанням про шляхи історії, яка в новому місці його проживання стає лише одним з варіантів з ще не втіленого майбутнього. Герой може при цьому керуватися тією чи іншою ідеологією або особистими симпатіями і антипатіями.

Ранні твори

Сучасна українська фантастика

Не надрукований роман, але в вільному доступі, — «Український легіон — назва 2012 року; руське зібрання — назва 1919 року» розповідає про мобілізованого головного героя офіцера з 21 століття. Українське керівництво отримавши доступ до «машини часу» приймає рішення перенестися зі своїм військом і прихильниками до 1919 року, отримавши перевагу в використані більш передових технологій в Визвольних змаганнях. Герой отримує завдання переміститися зі своїм підрозділом до української Курщини та розбудувати базу для захисту українського населення на цих землях.

Посилання

http://www.ukrcenter.com/Література/Володимир-Лаврик/66341/Український-легіон--назва-2012-року-руське-зібрання--назва-1919-року

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.